Bennu Yıldırımlar

0

Bennu Yıldırımlar Erenköy Kız Lisesini bitirmiş ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İki yılda Eski Yunan Dili ve Edebiyatı eğitimi görmüştür. Üniversite döneminde İstanbul Şehir Tiyatrolarına dahil olmuş halen bu tiyatroda çalışmalarını sürdürmektedir.

1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bennu Yıldırımlar İstanbul Devlet Tiyatro oyuncusu Bülent Emin Yarar ile evlidir, ve bu evliliğinden Ada isminde bir evladı vardır.

Gönülden Gönüle, Hafız Yusuf Efendi, Gençler, iz Peşinde, Perili Köşk, Adada Son Gece, Gülen Ayva Ağlayan Nar, Ağrıya Dönüş, Gece, melek ve bizim çocuklar, Süper Baba, Kopgel Taksi, Muhteşem Zango, Hayat Bazen Tatlıdır, Kördüğüm, Eski Fotoğraflar, Kaç Para Kaç, Utanmaz Adam, Ölümün El Yazısı, Hiç Yoktan Aşk, Üzgünüm Leyla, Tek Celse, Bir Tatlı Huzur, Aynalar, Maki, Kabuslar Evi, Yaprak Dökümü, Gökten ÜÇ Elma Düştü, Anı Yaşamak, Kars Öyküleri, Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri, Altınsoylar, Ağustos Böcekleri ile Karıncalar ve Kadın gibi bir çok dizi ve sinema projesinde rol almıştır.

Günümüzde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kadın dizisinde Hatice karakterini canlandırmakta ve oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz