Zuhal Topal

Zuhal Topal uzun süredir ekranlarda sunduğu programlar ile ekran severler tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. Hakkında ise evli mi? nereli? yaşı, boyu ve daha bir çok soru hayranları tarafından merak edilmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zuhal Topal Kimdir? Nereli?

1976 yılının haziran ayında dünyaya gelen ünlü sunucu İstanbul doğumludur. Baba tarafından aslen Siirt, anne tarafından ise aslen Gaziantep’lidir. Henüz ilkokul 1. sınıfta iken okul bayramında tek kişilik kısa bir oyun sergileyerek o dönemde oyunculuğa adım atmıştır diyebiliriz. Mimarlık Fakültesi İç Mimari bölümünü kazanmıştır. Ancak yetenek sınavı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünü de kazanmış ve tercih hakkında tiyatrodan yana kullanmıştır.

1996’da özel bir tiyatro’da 2 çocuk oyununda başrol oynamış ve 1 sene sonra Müjdat Gezen ile beraber Kanal D ekranlarında sunuculuk yapmıştır. Aynı sene yine konservatuvar öğrencisi iken Sevda Kondu isimli dizi’de rol almıştır. Ekran severler tarafından özellikle 2003 yılında rol aldığı Sihirli Annem dizisinde canlandırdığı Suzan karakteri ile tanınmıştır. 2004 yılında ise Yol Palas Cinayeti sinema filminde Sacide’yi canlandırmıştır. Selena dizisinde ise Fitnat Korkmaz karakterini canlandırmıştır.

Ekranla ilk tanışması ise 1994 yılında Kandemir Konduk‘un Palavra Aşklar adlı dizisi ile Show Tv’de gerçekleşmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sinema, dizi ve program sunuculuğu ile kariyerini sürdürmüş en son Fox Tv ekranlarında Zuhal Topal’la İzdivaç programını sunmuştur. Günümüzde ise Fox Tv ekranlarında Zuhal Topal’la Sofrada isimli programı sunmaktadır.

Zuhal Topal Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.73 cm, kilosu 55, burcu ise terazi’dir. @zuhaltopal olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 1,2milyon civarındadır.

Evli mi? Eşi kim?

27 Ağustos 2008 tarihinde müzisyen, şarkıcı Korhan Saygıner ile evlenmiş, bu evliliğinden 1 Kasım 2013 doğumlu Lina isminde bir kızı vardır.

Sunduğu programları, oynadığı dizi ve sinema filmleri;

Bugüne kadar Hokus Pokus, Film Gibi, İzdivaç, 4/4’lük Kadın, Kazanmak İçin Bir Dakika, Hayata Dair, Cümbür Cemaat adlı programları sunmuştur.

Rol aldığı diziler, Palavra Aşklar, Yazlıkçılar, Çiçek Taksi, Gurbetçiler, Kara Melek, Sevda Kondu, Ruhsar, Dadı, Kurşun Kalem, Zehirli Çiçek, Ev Hali, Lahmacun ve Pizza, Çekirdek Aile, Sihirli Annem, El Bebek Gül Bebek, Haylaz Babam, Selena, Tarık ve Diğerleri, Tutkunum Sana, Komedi Türk, Geniş Aile, Papatyam, Avrupa Avrupa.

Rol aldığı sinema filmleri ise Yol Palas Cinayeti, Kirpi, Deli Deli Olma ve The Yetimler. Ayrıca Yapı Kredi, Molped, McDonalds, Brilliant, Şen Piliç ve Calgon markalarının reklam yüzü olmuştur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz