Zeynep Mayruk

Zeynep Mayruk hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, iş ve çalışma kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında İzmir’de dünyaya gelen güzel isim, İlk moda dersini Saint Charles Lisesi’nde Chicago’da almıştır. 2006 yılında Lise’den mezun olduktan sonra tekrar Türkiye’ye dönmüş ve 2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, Central Saint Martins’te 6 farklı sertifika programını tamamlamıştır.

2013 senesinde, markası Zeynep Mayruk ‘u yaratmış, ilk koleksiyonunu ise İzmir Alaçatı Millfest Festivali’nde sergilemiştir. 2014 İlkbahar / Yaz koleksiyonunu İstanbul Moda Haftası kapsamında sergiyen Mayruk, günümüzde şehirli modern kadınlar için tasarımlar yapmakta, haute couture ve hazır giyim koleksiyonları tasarlayarak iş hayatını sürdürmektedir.

Başarılı iş hayatının yanı sıra sık sık yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş ile birlikteliğiyle gündeme gelen ünlü ismin sevgilisi ile birlikteliği magazin gündeminde sık sık haber olmaktadır. Aslen İzmir’lidir, Sivaslı olan Tolga Sarıtaş’ın sürekli İzmir’de bulunması sebebi ile de hanımköylü oldu gibi haberleri medyaya yansımaktadır.

Maalesef boyu, kilosu ve burcu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 41,8bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz