Tolga Sarıtaş

Tolga Sarıtaş Kimdir? Nereli?

1991 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen ise baba tarafından Sivas’lıdır. Son yıllarda rol aldığı sinema ve diziler ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığı ile de genç kızların gözdesi olmuştur. Halil Akkant Lisesi’nden mezun olmuştur.

Özellikle Muhteşem Yüzyıl isimli dizi de canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Ancak daha sonra rol aldığı tüm sinema ve diziler ile bu başarısını taçlandırmayı da başarmıştır. Her ne kadar yakışıklı bulunmasından dolayı hoşnut olsa da, kendisini yetenekli olarak görülmesinin daha mutlu ettiğini belirtmiştir.

En sevmediği özelliği her şeyi ciddiye almasıdır. Sosyalleşmeyi, iletişim kurmayı seven başarılı oyuncu, arkadaş canlısıdır. Hayatta en fazla değer verdiği şey ise aile kavramı ve işi’dir. Aile kavramına sadece kan bağı olduğu kişileri değil, yakın çevresini de dahil etmektedir. Çok şükreden bir insan olduğunu da bir röportaj’ında dile getirmiştir.

Tolga Sarıtaş Boyu, Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncunun boyu 1.81 cm, kilosu 79, göz rengi mavi, saç rengi sarı, burcu ise ikizler’dir. Yaşı ise 2021 yılı itibariyle 29’dur. Uzun süre birlikte rol aldığı güzel oyuncu Hande Erçel ile sevgili oldukları yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Ancak 2021 yılında bir çok kaynakta günümüz itibariyle sevgilisinin İzmirli moda tasarımcı Zeynep Mayruk olduğu belirtilmektedir.

Tolga Sarıtaş oynadığı sinema ve diziler:

Arıza, Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Cihangir), Benim Adım Gültepe (Murat), Güneşin Kızları (Ali Mertoğlu). Ömrüm Sessiz Bir Çığlık (Ejder), Büyük Sürgün Kafkasya (Cemil), Söz (Yavuz Karasu), Ferhat ile Şirin 2019 (Ferhat), Yarım Kalan Aşklar. Sen De Gitme, Kaledeki Yalnızlık, Bahtı Kara, Kara Bulut ve Kötü Çocuk.

Resmi instagram hesabında ciddi bir takipçi sayısına sahiptir. Tolga Sarıtaş ‘ın instagram hesabında ki takipçi sayısı 5,5milyon civarındadır. Twitter hesabındaki sayı ise 397,8 B.

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz