Neslihan Atagül

Neslihan Atagül ekranların sevilen başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oyunculuk kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Neslihan Atagül, aslen anne tarafından Beyaz Rus, baba tarafından ise Çerkes kökenlidir. Boyu 1.69 cm, kilosu 53, burcu ise aslan’dır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Neslihan Atagül oyunculuk kariyeri;

2005 senesinde Neşe Erberk Oyunculuk Ajansı’na kayıt yaptırmış, 1 ay gibi süre sonra reklam filmlerinde rol almaya başlamıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2005 yılında rol aldığı Yaprak Dökümü isimli dizi ile gerçekleştiren güzel oyuncu dizide Deniz karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında rol aldığı İlk sinema filmi ile Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen isim olmuştur.

Evli mi? eşi kim?
2016 yılında yine kendisi gibi ekranların başarılı oyuncularından olan Kadir Doğulu ile evlenmiştir. Düğün İstanbul Kanlıca’da bulunan Ajia Otel’de gerçekleşmiştir. Atagül’ü Doğulu düğün öncesi İstanbul Okmeydanında annesinin evinden davullu zurnalı tören ile çıkarmıştır. Atagül’ün nikah şahitliğini, Nazlı İmer Özbekar, Sevda Efe Boztepe ve Aslı Kızmaz yapmıştır. Kadir Doğulu’nun şahitliğini ise Önder Altunbaş ve Mustafa Avkıran üstlenmiştir.

Düğünde gelinlik olarak Vakko Wedding imzalı gelinlik, damatlık ise Vakko marka lacivert smokin.

Oynadığı diziler;

2006 – Yaprak Dökümü (Deniz)
2011 – Canım Babam (Pınar)
2011 – Hayat Devam Ediyor
2013 – Fatih Harbiye (Neriman)
2015 – Kara Sevda (Nihan Sezin)
2015 – Düş Bahçesi
2018 – Dip (Bilge)
2018 – Kalbim Seni Seçti
2019 – Sefirin Kızı (Nare)

Rol aldığı sinema filmleri;

2006 – İlk Aşk
2012 – Araf
2015 – Senden Bana Kalan

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 10milyon civarındadır. Bu sayı twitter hesabında ise 179,9 B…

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz