Yunus Emre Karabacak

Yunus Emre Karabacak hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? spor kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Şubat ayında dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurum’ludur ve Erzurum’da doğmuştur, uzun yıllardır yaşantısını ise Bursa’da sürdürmektedir. Burcu kova’dır, ancak henüz boy ve kilo bilgisine ulaşılamamıştır. Babası Reşit Karabacak 19 Kasım 2020 tarihinde Bursa Devlet Hastanesi’nde hayata gözlerini yummuştur. Balkan Oyunları, Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası’nda birincilikleri ve Dünya Şampiyonası’nda dereceleri vardır. Milli Takım antrenörlüğü yapmıştır. Survivor yarışması öncesinde video da babasına ithafen şu sözleri söylemiştir. “Şampiyon Survivor’a seni en iyi şekilde temsil etmek için gidiyorum.”

Eğitim hayatı;

Yunus Emre Karabacak Atatürk Anadolu Lisesi Spor Bölümü ardından, Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Antrenörlük Bölümü’nden mezun olmuştur.

20 seneden fazladır güreş sporu ile uğraşan Emre Karabacak, Kırkpınar Güreşlerinde 3 kez dereceye girmiştir. Yıldızlar gençler kategorilerinde ise Türkiye’de dereceleri bulunuyor.

Yunus Emre Karabacak Survivor;

Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına katılmıştır. Yarışma da Gönüllüler takımında yer alan başarılı isim güçlü fiziği ile yarışmanın iddialı isimlerinden birisi olmuştur. Yarışmada Ayşe Yüksel, Sena Özdemir, Aleyna Kalaycıoğlu, Uğurtan Dora, İlayda Şeker, Melis Sezer, Hanzade Ofluoğlu, Duygu Kannıcı, Sıraç Yıldırım, Celal Sarıgül ve Murat Kazgan gibi isimler de yer almıştır.

Resmi instagram hesabını yunusemrekarabacakkk ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz