Sena Özdemir

Sena Özdemir hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılında dünyaya gelen genç sporcu İzmir doğumludur. Baba tarafından aslen Balıkesir, anne tarafından ise aslen Bulgaristan Göçmeni’dir. Maalesef burcu, boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Sena Özdemir eğitim hayatı;

Atatürk Spor Lisesi’nden mezun olmuştur. Henüz 10 yaşında iken atletizm ile tanışmış, o dönemden itibaren hep bu sporun içinde olmuştur. Kariyerinde 100 – 200 mt’de bir çok Türkiye derecesi bulunuyor. Ayrıca Liseler arası dünya şampiyonası bayrak yarışında dünya 3. lüğüne sahiptir. Özdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi spor kulübünde lisanslı sporcu’dur.

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir.

2021 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2021 yarışmacıları arasında yer almış ve Gönüllüler Takımı kadrosuna dahil olmuştur. Yarışmanın iddialı isimlerinden birisi olan genç atlet, yarışma öncesinde şu şekilde açıklama yapmıştır. “Şimdiye kadar hep finişe koştum, Survivor’da ise şampiyonluğa koşacağım.”

Survivor Yarışmanın gönüllüler takımında Aleyna Kalaycıoğlu, Uğurtan Dora, İlayda Şeker, Melis Sezer, Hanzade Ofluoğlu, Duygu Kannıcı, Sıraç Yıldırım, Celal Sarıgül ve Murat Kazgan gibi isimler de yer almıştır.

Sena Özdemir resmi instagram hesabını senasuozdemirim ismi ile kullanmaktadır. Yarışma öncesinde takipçi sayısı 4 Binlerde iken bu sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir.
Kaynak; https://www.acunn.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz