Yüce Armağan Erkek

0

Yüce Armağan Erkek sinema, dizi ve tiyatro dünyasında uzun süredir başarılı kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yüce Armağan Erkek Kimdir?

Yüce Armağan Erkek sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Lise eğitiminin ardından Mamak Belediye Tiyatrosunda tiyatro eğitimi, Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğunda ise diksiyon eğitimi almıştır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Bölümü’nden 2015 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından bir çok tiyatro oyunu ile kariyerine devam etmiştir.

Yüce Armağan Erkek Nereli?

Yüce Armağan Erkek doğma büyüme aslen Ankara’lıdır.

Yüce Armağan Erkek Kaç Yaşında?

Yüce Armağan Erkek 32 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Haziran 1989, burcu ise yengeç’tir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2010 yılında rol aldığı Behzat Ç. isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de Alper karakteri için kamera karşısına geçmiştir. 2017 yılında ise rol aldığı Hayat Sırları isimli dizi ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Başarılı oyuncu ayrıca günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

Yüce Armağan Erkek Neden Boşandı?

Yüce Armağan Erkek 2016 yılında ekranların başarılı isimlerinden Ecem Erkek ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2020 yılında son bulmuştur. Neden boşandılar sorusunun cevabı ile ilgili bir açıklama da bulunmamıştır. Ancak eski eşi Ecem Erkek konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapma gereği duymuş ve şunları paylaşmıştır.

“Biz 10 yıldır beraberiz. Beraber büyüdük. Büyüdüğümüz aileler, yetiştiriliş biçimimiz, sahip olduğumuz vicdanlarımız iki kötü cümlede harcanmayacak kadar sağlam. Biz henüz duruşmayı beklerken sanki ülke gündeminde konuşulacak başka bir şey yokmuş gibi haberi her yere posta eden işgüzarın ekmeğine yağ olacak kadar basit değil bizim bağımız. Evliliğimize nasıl ortak karar verdiysek ayrılığımıza da ortak karar verdik”

Yani boşamadım BOŞANDIK! Evliliği instagram storylerinden öğrenmiş olduğu çok açık insanlar tarafından söylenmiş bir takım cümleler okuyorum. Ne Armağan’ımı ne de ilişkimi siz akbabalara
yedirmem! Bizim sevgimiz de saygımız da baki. Buradan size magazin çıkmaz sizi keşfet’e alalım”

Ecem Erkek özellikle Güldür Güldür adlı program da Naime karakteri ile hatırlanmaktadır. Naimenin eşi kimdir? sorusunun cevabı eski eşi Yüce Armağan Erkek’tir.
yucearmaganerkek
Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @yuce_armagan_erkek ‘dir.

Tiyatro oyunları;

2015 – Bir İnce Sızı Nisan 1915
2015 – Çöl Oyunu
2016 – Tersine Dünya
2016 – Romeo & Juliet
2016 – Şark Dişçisi / Margos
2017 – Kafatası (Yardımcı Yönetmen)
2018 – Fisterra (Dramaturg)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz