Berk Oktay

1

Berk Oktay son yıllarda ekran severler tarafından sıkça özel hayatı ve biyografi bilgileri ile merak edilen isimlerdendir. Kimdir? kaç yaşında? boyu kaç ve daha bir çok sorunun cevabı.

Son dönemlerde dizilerde sıkça rol alan yakışıklı oyuncu Berk Oktay Ankara doğumludur. 2000 yılından 2006 yılına kadar 100’den fazla defileye çıkmıştır. 2003 yılında Best Model yarışmasını kazanmış, ardından yurt dışında Dünya 4. cüsü olmuştur. O dönemde sıkı bağlantılar kurmuş ve bir davet üzerine İtalya’ya gitmiş, gittiği ayda moda haftasında en fazla iş yapan 10 model arasına girmiştir.

Sonrasında Paris’e yerleşmiş ve Milano, Dubai, Moskova ve Tokyo gibi şehirlerde Gucci, Prada, Ferre ve D&G gibi markalar ile çalışmıştır.


Daha sonra Türkiye’ye dönmüş ve Erler Film ile sözleşme imzalayarak oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Ekran severler tarafından özellikle Tatlı Bela Fadime dizisi ile tanınmıştır.

Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

En son Savaşçı adlı dizide Kaan karakterini canlandırmıştır. 1982 Ankara doğumlu Berk Oktay baba tarafından aslen Elazığ’lıdır. Babasının ismi Serdar Oktay, annesinin ise Sevim Oktay’dır. Ailenin tek çocuğu, Terazi burcudur. Berk Oktay’ın boyu 1.91 cm, kilosu ise 77’dir.

Berk Oktay oynadığı sinema ve diziler;

O Şimdi Asker sinema filminin yanı sıra Arka Sokaklar, Tatlı Bela Fadime, Akasya Durağı, Umut Yolcuları, Alev Alev, Benim Hala Umudum Var, Aşktan Kaçılmaz, İlişki Durumu Karışık, İlişki Durumu Evli ve Savaşçı gibi isimli dizilerde rol almıştır.

5 sene birlikteliğini sürdürdüğü Merve Şarapçıoğlu ile 21 Ağustos 2016 tarihinde evlenmiştir. Ancak sorunlu geçen evlilik döneminin ardından 2018 yılında boşanma davası açıldığı günümüzde ise davanın devat ettiği belirtilmiştir.

İzlemekten en fazla keyif aldığı filmler Scarface, Scent of a Woman, A Beautiful Mind. En sevdiği şehir Antalya, Kaş. Hangi takımlısın sorusuna ise benim için yaşam tarzı Beşiktaş diye cevap vermiştir. Giyim tarzının ise renkli olmadığını, dolabını açtıklarında bulabileceklerinin siyah ve beyaz tişörtler olduğunu aktarmıştır. Ara sıra ise yeşil renk te tercih ettiğini dile getirmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz