Uğur Güneş

Uğur Güneş hakkında hayranları tarafından bir çok soru merak konusudur. Genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Uğur Güneş, aslen Ankara İncesu doğumlu, Aslan burcudur. Anne tarafından ise aslen Siirt’lidir. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculuğa tesadüfen başlamıştır. Çocukluk ve gençlik yıllarında hiç aklında oyunculuk olmayan oyuncu, bir arkadaşının ısrarı ile Ankara Sanat Tiyatrosu sınavlarına girmiştir.

Uğur Güneş oynadığı diziler;

Mezun olduktan sonra 2012 yılında İstanbul’a taşınmıştır. İlk oyunculuk deneyimini ise Benim İçin Üzülme adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Tuğtekin karakterini canlandırmıştır. Daha öncesinde Yeniden Başla, Benim İçin Üzülme Şiyar, Şeytanı Racim, Tamam mıyız, Urfalıyım Ezelden ve İsimsizler gibi projelerde rol almıştır.

2018 yılında ise Atv ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova isimli dizinin oyuncuları arasına dahil olmuş ve dizide Yılmaz karakterine hayat vermiştir.

Sevgilisi kim?

Bir dönem güzel oyuncu Hilal Altınbilek ile birlikte olduğu yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Ancak günümüz itibariyle bu birlikteliğin sürüp sürmediği bilinmemektedir.
Dizide Burak Sarımola, Vahide Gördüm, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın ve Murat Ünalmış gibi isimlerde rol almaktadır.

En sevdiği filmler Kirazın Tadı, The Green Mile ve İçinde Yaşadığım Deri. Son olarak, Uğur Güneş’in boyu, 1.82 cm, kilosu ise 75’tir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz