Murat Ünalmış

Murat Ünalmış aslen nereli? evli mi? kimdir? kaç yaşında, boyu, kilosu, rol aldığı projeler gibi bir çok soru ile merak edilen ünlüler arasında yer almaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiştir. Burcu ise Boğa’dır. Baba tarafından aslen Kayseri’lidir ve Kayseri doğumludur. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü memleketi Kayseri’de geçmiş, ortaokul döneminde iken İstanbul’a yerleşmiştir. Boyu 1.95 cm, kilosu ise 88’dir.

Basketbol kariyeri için İstanbul’a gitmiştir. Uzun süre basketbol’da oynayan başarılı oyuncu, 14 yaşında iken Meysu takımından Fenerbahçe Basketbol takımına transfer olmuştur. 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır. Talihsiz bir olay sonucunda basket hayatını noktalamıştır. Yöneticilerden birisi ile tatsız bir muhabbet yaşadığını, hakkının yenildiğini bu nedenle basketbolu bıraktığını belirtmiştir.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, daha sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır.

Murat Ünalmış oynadığı sinema filmleri ve diziler;

Bugüne kadar Mihrali, Sınırlı Aşk, Kurşun Yarası, Deli Duran, Üç Kadın, Şöhret, Sır Gibi, Rüzgar, Kasaba, Celaloğlan, Sen Ne Dilersen, Babalar ve Evlatlar, İnadına Yaşamak, Zor Aşk, Seddülbahir 32 Saat, Sevda Kuşun Kanadında, Yer Gök Aşk, Newyork’ta Beş Minare, Lale Devri, Gecenin Kanatları, Güneşi Gördüm ve Deli Gönül gibi projelerde rol almıştır.

2018 yılında ise Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Murat Ünalmış dizide Demir karakterini canlandırmaktadır. Bu dizideki rolü için 6 ay doktor arkadaşları ile narsist sosyopat psikoloji üzerine çalışmıştır. Zaten 11 yıldırda psikoloji ile ilgili olduğunu dile getirmiştir.

Dizide Vahide Perçin, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek ve Burak Sarımola gibi isimlerde rol almaktadır.

2011 yılında güzel oyuncu Birce Akalay ile evlenmiş ancak 2012 senesinde ayrılmışlardır.

Kamp hayatını, doğayı ve müziği çok sevmekte ayrıca enstrüman olarak klarnet çalabilmektedir. Klarnet çalmayı kendi kendine öğrenmiştir, son zamanlarda ise bağlama çalmaya başlamıştır. Altta yer alan video da ise sesi ilede ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Kendisini ise jön olarak değil, oyuncu olarak gördüğünü belirtmiştir. Günümüzde ise sevgilisi var mı ? yok mu? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz