Turgut Kazan

Turgut Kazan hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? gibi soruların cevapları. Mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1940 yılında dünyaya gelen Turgut Kazan aslen Adana doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezuniyetin ardından 1963 senesinde İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğine adım atmış günümüzdede mesleğini sürdürmektedir.

1988 ve 1996 yılları arasında 4 dönem boyunca İstanbul Barosu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

İstanbul Barosu Eski Başkanı ve Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi’dir. Özellikle ekran severler tarafından günümüzde katıldığı bir çok televizyon kanalındaki canlı yayınlar ile tanınmaktadır.

Bir dönem savunmasını üstlendiği eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında yazılan mektuba savcılığın işlem yapmamasını eleştirmiştir. Bu nedenle hakkında 3 sene hapis ve meslekten men cezası istemi ile dava açılmış ancak görevsizlik kararı verilmiştir.

1963 yılında Eskişehir’de Kazan Hukuk Bürosu’nu kurmuştur. Günümüzde farklı dallarda uzmanlaşmış avukatları ile İstanbul’daki ofisinde başta ceza hukuku, basın hukuku, iş ve ticaret hukuku, aile hukuku, idare hukuku olmak üzere çok çeşitli alanlarda faaliyet sürdürmektedir. Kızı Aslı Kazan‘da kendisi gibi Avukatlık mesleğini seçmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz