Aslı Kazan

0

Aslı Kazan hakkında merak edilen mesleki kariyeri, eğitimi, doğum yeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İtalyan Lisesi’ni tamamlamış ardından 2002 senesinde, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 2003 yılında İstanbul Barosu’na kayıt olmuş ve avukatlık mesleğine adım atmıştır.

İstanbul’da dünyaya gelen Aslı Kazan, başta insan hakları olmak üzere ifade özgürlüğü ve basın hukuku konularındaki çalışmaları ile bilinmektedir. Gezi sürecinde İstanbul Mimarlar Odası’nın avukatlığını üstlenen isim olmuştur. Günümüzde Kazan Hukuk Bürosu bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Kazan Hukuk Bürosu, Türkiye’nin en kıdemli hukukçularından olan babası eski İstanbul Barosu Başkanı avukat Turgut Kazan önderliğinde hizmetlerini devam ettirmektedir. Babası Adana doğumludur.

2019 yerel seçimlerinde sık sık ismi CHP Şişli Belediye Başkanı adayı olarak açıklanacağı iddia edilerek gündemde yer almıştır. İyi derecede İtalyanca ve İngilizce bilmektedir. Maalesef kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi bilgilerine ulaşılamamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Arslan Bulut

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz