Tom Hiddleston

Tom Hiddleston hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eğitimi:

Oxford’daki Dragon School adlı bir hazırlık okuluna gitmiştir. 13 yaşında Windsor Eton’daki Eton Koleji’ne kabul edilmiş ardından, daha sonra, Cambridge Üniversitesi’nin Pembroke Koleji’nde eğitim görmüştür. Son olarak oyunculuk eğitimi alan yakışıklı oyuncu, 2005 yılında Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi’nden mezun olmuştur.

Tom Hiddleston özellikle, Thor, Yenilmezler ve Aşkın Karanlık Yüzü isimli filmlerdeki rolleri ile tanınmıştır. Marvel Sinematik Evreni’ndeki Loki rolü ile beğeni toplamış, Loki rolü ile “En İyi Kötü Adam” dalında MTV Film Ödülü’nün sahibi olmuştur. Ayrıca Satürn Ödülü “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”. Altın Küre Ödülü ve Laurence Olivier Ödülü sahibidir.

Ayrıca Midnight in Paris, Only Lovers Left Alive, Friend Request Pending, Kong: Skull Island, I Saw the Light, Crimson Peak, Suburban Shootout gibi filmlerde ve şovlarda rol almıştır.

Tom Hiddleston boyu, kilosu, burcu:

1981 yılının Şubat ayında, İngiltere’nin Londra Şehri’nde dünyaya gelmiştir. İngiliz aktör, seslendirme sanatçısı, yapımcı ve sahne sanatçısı olarak tanınmaktadır. Burcu kova, boyu 1.88 cm, kilosu ise 79’dur.

Tom Hiddleston ailesi

Baba – James Norman Hiddleston (Fiziksel kimyager)
Anne – Diana Patricia Seraves (Sanat yöneticisi / eski sahne yöneticisi)
Kardeşler – Sarah (Abla) (Hintli Gazeteci), Emma Hiddleston (Küçük Kız Kardeş) (Oyuncu)
Diğerleri – James J. Hiddleston (Baba Büyük-Büyükbaba), Sir Edmund Vestey (Büyük-büyük anne tarafından büyükbaba) (1. Baronet, İngiliz gıda üreticisi, Vestey Brothers’ın kurucu ortağı), Lieut. William Reginald “Bill” Servaes, RN (Anne Büyükbaba), Patricia Vestey (Anne Büyükanne)

Tom Hiddleston Susannah Fielding, Kat Dennings, Jessica Chastain, Jane Arthy, Lara Pulver, Elizabeth Olsen, Taylor Swift ve Priyanka Chopra gibi isimlerle çıkmıştır. Günümüzde sevgilisi Zawe Ashton ile mutlu birlikteliği sürmektedir. Zawe Ashton oyuncudur.

Resmi instagram hesabını twhiddleston ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 8,6milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz