Tolga Tatari

Tolga Tatari Kadıköy Anadolu Lisesi’nde başladığı Lise eğitimini Semiha Şakir Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Bilkent Üniversitesi’ne kayıt olmuş ancak oradan da ayrılarak eğitimini Bilgi Üniversitesi ile tamamlamıştır. Üniversitesi öğrencilik hayatını 9 yılda tamamlamıştır.

İş hayatına üniversite eğitimi öncesi atılan Tolga Tatari Ankara’da bilgisayar parçaları alım satımına başlamış ancak 6 ay sonucunda kapatmıştır. 1998 senesinde İstanbul’a gelmiş ve burada parti, konser ve sanatçı menajerliği işleri yapmaya başlamış ve Hip Productions’un kurucu ortaklarından birisi olmuştur.

Daha sonra şirketin hisselerin devretmiş ve 2002 senesinde İstanbul Arnavutköy’de 2 arkadaşı ile birlikte internet sektörüne girmeye karar vermiş ve bir ofis açmışlardır.

İlk olarak evlilik com isimli bir siteyi kurmuş ardından Shobbo eticaret firmasını satmışlardır.

2003 senesinde Akinon tasarım ve yazılım hizmeti veren bir firma kurmuş 2006 yılında Markafoni’nin ortağı Ahmet Sarı Akinon’a ortak olmuştur. 2008 yılında ise en büyük profesi diyebileceğimiz e-ticaret profesi Markafoni’yi hayata geçirmek için kurucuları arasına dahil olmuştur.

Ayrıca bir diğer büyük internet sitesi Grupfoni’ninde ortağıdır.

YouTube’da yemek programları ile tanınan İdil Tatari ile evli idi ancak çift 2017 yılında boşanmıştır. Tolga Tatari’nin bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz