İdil Yazar

İdil Yazar Ortaokul ve Liseyi Koç Lisesi’nde tamamlayan İdil Tatari üniversite eğitimini Amerika’da Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama üzerine tamamlamıştır.

Mezuniyetin ardından 2 yıl kadar bir kozmetik firmasında çalışan İdil Tatari bu süreçte New York’ta sürekli Restoranları gezme fırsatı yakalamış ardından kendisinde yemek yapma isteği uyanmıştır.

Markafoni’nin kurucu ortaklarından olan Tolga Tatari ile olan evliliği 2017 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu vardır. Boşandıktan sonra tekrar kendi soyadı ile yoluna devam eden İdil Yazar aslen Bursa’lıdır ve Bursa’da dünyaya gelmiştir.

Mutfak Sanatları Akademisinde aşçılık eğitimi alarak aşçılığın püf noktalarını öğrenmiş ve bilgi birikimini sosyal medya vb. paylaşım alanlarında takipçileri ile paylaşmaktadır.

Günümüzde haftada 4 yeni video sloganı ile pratik yemek tarifleri, mutfak ipuçları gibi bilgiler ile vlogger ve youtuber olarak paylaşımlarını sürdürmektedir.

22 Kasım 2014 yılından bu yana Youtube üzerinden video paylaşımlarını sürdürdüğü kanalında 2018 yılı itibariyle 691 Bin abonesi bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz