Thor Saevarsson

0

Thor Saevarsson son dönemde güzel oyuncu Dilan Çiçek Deniz ile olan birlikteliğiyle ülkemizde gündeme gelen isim olmuştur. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Thor Saevarsson Kimdir? Nereli?

1984 yılında dünyaya gelen İzlanda asıllı yönetmen İzlanda’nın başkenti Reykjavik ‘de doğmuştur. Daha sonra Glasgow ve Londra’da hayatını sürdürmüştür. Geçmiş dönemde bir evlilik gerçekleştirmiş bu evliliğinden üç çocuğu vardır.

Neredeyse her endüstri yayınının en iyi 10 genç yönetmen listesinde yer almıştır. Ayrıca İskandinavya’nın en iyi yönetmenlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Avrupa’nın en parlak yönetmenleri arasında gösterilmektedir. Nike, Asics, Adidas, Philips, Sony, Mcdoafd-S ve BI gibi uluslararası markalar için yenilikçi, ödüllü reklam kampanyaları ile tanınmaktadır. Ayrıca aynı kampanya çalışmalarını Peugeot, Coca-Cola, Deichmann, Opel ve Scoda ile de gerçekleştirmiştir.

Karakter odaklı hikayeler çeken başarılı yönetmen, “Her şey fikir veya yazı ile kişisel karakterime aittir açıklamasında bulunmuştur”. Yaşamdan ilham aldığını ve motive olduğu dile getiren Thor Saevarsson daima hikayeyi bulmak, onunda ilişki kurmak ve onu tercüme etmek gerektiğine inanmaktadır.

Cannes’in prestijli yönetmenleri arasına girmeyi başaran Saevarsson, ayrıca Epica, Clio, Cannes Lions ve Eurobest’de adaylıklara ve ödüllere sahiptir. En son Gerçek Kuzey – Gizem ve XYZ Films bünyesinde 2021 senesinde yayınlanması planlanan ilk uzun metrajlı filmi geliştirme aşamasındadır. The Hidden isimli filmin doğaüstü gerilim filmi olduğu açıklanmıştır.

Resmi instagram hesabını @thorsaevarsson olarak kullanmaktadır. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. 2021 yılında güzel oyuncu Dilan Çiçek Deniz ile sevgili oldukları yönünde haberler ile Türkiye’de ismi sık sık gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz