Tayfun Kahraman

0

Tayfun Kahraman Şehir Plancısı, Dr. Öğr. Üyesi, İBB /MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü. Hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Tayfun Kahraman Kimdir?

Tayfun Kahraman Şehir Plancısı, Öğretim Üyesi. İzmir Lisesi, ardından 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden başarıyla mezun olmuştur.

2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde kent planlama alanında yüksek lisansını, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamlayarak doktor unvanı kazandı.

Tayfun Kahraman Nereli?

Tayfun Kahraman İzmir doğumludur.

Tayfun Kahraman Kaç Yaşında?

Tayfun Kahraman 43 yaşındadır. Doğum tarihi 14 Mayıs 1981, doğum yeri İzmir.

Tayfun Kahraman Evlimi? Eşi Kim?

Tayfun Kahraman Meriç Demir Kahraman ile evlidir, Vera isminde bir kızı vardır.

Kısaca Hayatı, Çalışmaları, Biyografi Bilgileri:

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezuniyeti sonrasında, 2010 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde kent planlama alanında yüksek lisans yapmıştır. 2017’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamlayarak doktor unvanı kazanmıştır.

Dr. Kahraman, 2006 ve 2010 yılları arasında 2 dönem TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’nda Sekreter Üye görevinde bulunmuştur. 2010 ve 2019 yıllarında ise Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanlığı yapmıştır.

2010 ve 2014 yılları arasında Oda Genel Merkez Yönetim Kuruluğu üyeliği görevini üstlenmiştir. 2009 ve 2014 yılları arasında ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Koruma Bölge Kurulu’nda uzman olarak çalışmıştır.

Ekrem İmamoğlu‘nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde, 2014 ve 2018 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi’nde danışman olarak çalışmıştır.
Tayfun Kahraman1

2014 senesinden bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 ve 2022 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı olarak çalışmıştır.

Hamidiye Kaynak Suları Yönetim Kurulu Başkanı olarak ta görev yapmaktadır.

2013 yılında Gezi Parkı olayları sebebi ile yargılanmış, 25 Nisan 2022 tarihinde 18 sene hapis cezası almıştır. Gezi Parkı olayların da Can Atalay ‘da ceza almıştır.

Dr. Kahraman, Meriç Demir Kahraman ile evlidir, Vera isminde bir kızı vardır. İyi düzeyde ingilizce bilmektedir.

Resmi twitter hesabı @tayfun_kahraman resmi instagram hesabı ise @tayfunkahraman ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz