Tanıl Yöntem

Tanıl Yöntem Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi de Canberk karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tanıl Yöntem Kimdir?

Tanıl Yöntem sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Tiyatro kökenli oyuncu Yöntem, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Cennetin Gözyaşları isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Ayrıca bir çok kısa film ve tiyatro oyununda sahne almıştır.

Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Teşkilat isimli dizi de canlandırdığı Ebul El Kasım karakteri ile tanınmıştır. En son ise Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizide Canberk karakterini üstlenmiştir. Dizi de ayrıca Doruk Öztürk, Kıvılcım Ertanoğlu, Oktay Kaynarca, Ebru Özkan, Mina Derman, Eren Vurdem, Pelin Akil ve Işıl Yücesoy gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Tanıl Yöntem Kaç Yaşında?

Tanıl Yöntem 34 yaşındadır. Doğum tarihi 1989.

Sosyal medya hesabından da yapılan paylaşımlardan anlaşılacağı üzere tiyatro oyuncusu Gamze Güzel ile mutlu bir birlikteliği bulunuyor.

Paşabahçe, Finansbank ve Türk Telekom gibi kurumsal firmaların reklam film çalışmalarında yer almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı isim tanilyontem ‘dir. Ayrıca @tanlyntem kullanıcı isimli twitter hesabı da bulunmaktadır. Ünlü oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem ile belirtilen bilgilere göre bir akrabalığı vardır.

Tiyatro Oyunları:

Birazdan Gideriz Şimdi Yağmur Yağıyor 2021 (Oyuncu)
Ayın Dünyaya Bugünkü Uzaklığı 2020 (Oyuncu)
Bir Avuç Kül 2018 (Oyuncu)
Hayvan Çiftliği 2017 (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz