Selçuk Yöntem

Selçuk Yöntem 1953 tarihinde Eyüp İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1975 ve 76 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatro Yüksek Bölümü’nü bitirmiş ve 1977 senesinde Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır.

2008 senesinde Kanal D televizyon kanalında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Adnan Ziyagil’i canlandırmış daha sonra Büyük Risk adlı yarışma programını sunmuştur.

2013 yılı itibariyle Atv’de Bugünün Saraylısı adlı dizide Ata Katilboğlu karakterine can veren Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasını sunmaktadır.

Selçuk Yöntem baba tarafından aslen Adapazarı Sakarya anne tarafından ise aslen Erzurum’ludur.

1976 yılında sanatçı Zuhal Olcay ile evlenmiş 3 sene sonra 1979 yılında boşanmıştır. 1987 yılında ise Cihan Hanım ile evlenmiştir. Iraz Yöntem isminde bir evladı vardır.

2008 yılında Aşk-ı Memnu dizisinde Adnan Ziyagil karakterini canlandırmıştır. Bugüne kadar Süper Baba, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Çiçeği Büyütmek, Çatısız Kadınlar, Kimsecikler, Şaşıfelek Çıkmazı, Üzgünüm Leyla, Kurtlar Vadisi, 24 Saat, Rüzgarlı Bahçe, Kız Babası, Kuş Dili, Sardunya Sokak, Aşkı Memnu, Mazi Kalbimde Yaradır, Uçurum, Bugünün Saraylısı ve Son Destan gibi projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz