Talya Çelebi

Talya Çelebi Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Gelin isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel isim hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Talya Çelebi Kimdir?

Talya Çelebi tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü mezunudur. Ardından Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nün yanı sıra, Ayla Algan’dan oyunculuk eğitimleri almıştır.

Talya Çelebi Nereli?

Talya Çelebi aslen doğma büyüme İstanbul’ludur.

Talya Çelebi Boyu, Kaç Yaşında?

Talya Çelebi 23 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Temmuz 2000, burcu ise yengeçtir.
Talya celebi2 jpg
Güzel isim ilk dizi oyunculuk deneyimini Türkiye’nin en uzun soluklu projelerinden olan Arka Sokaklar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Show Tv ekranlarında yayınlanan Aile isimli dizide Avukat Serap karakterinin geriye dönük flasback sahnelerinde gençlik yılları için kamera karşısına geçmiştir.

Aile dizisi oyuncuları Aile dizisinde Serenay Sarıkaya, Kıvanç Tatlıtuğ, Ecem Simge Yurdatapan, Nejat İşler, Levent Ülgen, Canan Ergüder, Ozan Gözel, Ushan Çakır, Emel Göksü, Ege Yordanlı ve Selin Şekerci gibi isimlerden oluşmuştur.

En son Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Gelin isimli dizinin başrol karakteri için kamera karşısına geçen Talya, dizide Hançer karakterine hayat vermiştir. Dizide Cenay Türksever ile başrolü canlandıracakları açıklanmıştır.

Oynadığı Diziler:

Arka Sokaklar
Aile
Gelin (Hançer)

Eğitim: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı – Tiyatro Bölümü

Resmi instagram hesabı @talyacelebii ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz