KimNereli.net

Suna Yurtalan

Suna Yurtalan Kimdir?

Suna Yurtalan
Gerçek adı: Suna Yurtalan
Doğum Tarihi: 1976 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Medeni Hali: Bekar (Ferudun Özdemir ile)
Meslek: İş İnsanı Modacı Tasarımcı
Mezuniyet: Marmara Üniversitesi

Suna Yurtalan

Suna Yurtalan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kısaca kariyeri, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiş, günümüzde tesettür giyim dünyasının öncü isimlerinden birisi olarak tanınmaktadır. 1 erkek kardeşi, 2 de kız kardeşi vardır, babası Ahmet Yurtalan muhasebeci, annesi Ayşe Yurtalan ise ev hanımıdır. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü mezunudur. 2 yıllık çalışma hayatından sonra hemşirelik mesleğini bırakmıştır.

Annesinde kalmış olan dikiş makinesi ile diktiği elbiseler ile moda tasarımcısı olmaya karar vermiş ve azmi ile bugünlere gelmeyi başarmıştır. Elbiselerle başlayan bu girişim, tesettürlü gelin başı tasarımlarına yönelmiş ve bu alanda faaliyet göstermeye devam etmiştir.

Tesettür gelinliğin duayen isimlerinden moda tasarımcısı Suna Yurtalan ‘ı takipçileri siyah incim olarak adlandırmaktadırlar. Kendi kıyafetinde genellikle siyah’ı tercih eden Yurtalan, Setr-i Nur firmasının sahibi olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Web sitesi üzerindende tasarımlarını paylaşmış, 1996 yılından bu yana moda üzerine çalışmalarını devam ettirmektedir.

İş hayatının öncesinde Hemşire olarak bir dönem görev yapmıştır. Geçmişte bir evlilik gerçekleştirmiş boşanmıştır, bazı kaynaklarda üç çocuğu olduğu belirtilmektedir. 2020 yılında ise Ferudun Özdemir ile nişanlanmıştır. Nişan törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘da katılmıştır.

Günümüz itibariyle yurtalansuna isimli resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 340bin civarındadır. Web sitesi https://www.setrinur.com üzerinden Gelin Baş aksesuarları, gelin baş tasarım, gelin buketleri, kına baş tasarımı, hazır duvak, gelinlik, tesettür bindallı, tesettür gelinlik. başlığı altında bir çok ürünün tanıtımı yapılmaktadır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Suna Yurtalan
Gerçek adı: Suna Yurtalan
Doğum Tarihi: 1976 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Ön Lisans
Medeni Hali: Bekar (Ferudun Özdemir ile)
Meslek: İş İnsanı Modacı Tasarımcı
Mezuniyet: Marmara Üniversitesi
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

488.481 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

466.706 kez okundu

3.

Beren Saat

421.036 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

384.546 kez okundu

5.

Tarık Akan

309.214 kez okundu

6.

Tarkan

256.853 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.760 kez okundu

8.

Emre Mor

214.058 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.804 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.372 kez okundu