Ferudun Özdemir

0

Ferudun Özdemir son dönemde özellikle nişanlandığı haberleri ile çok sık gündeme gelmiştir. Peki usta gazeteci yazar Özdemir aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 senesinde dünyaya gelen Ferudun Özdemir aslen Hatay İskenderun’ludur ve orada doğmuştur. İlkokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Hatay İskenderun’da tamamlamış, ortaokul eğitimine ise İstanbul’da devam etmiştir. İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiş, bir dönem eğitim hayatının ardından bir ayakkabı fabrikasında tezgahtarlık ve ayakkabı ustası olarak çalışmıştır. Henüz 19 yaşında iken radyo’d areklam ve halkla ilişkiler müdürlüğü görevine yükselmiştir.

Gazetecilik mesleğine, kariyerine bir gazetenin reklam ve halkla ilişkilerini idare etmek işi ile adım atan Özdemir, araştırma – inceleme, edebiyat ve güncel konular üzerine eserler kaleme almıştır. Ayrıca Ulusal televizyonlarda ilgi ile izlenmekte olan birçok televizyon programının yapımcılık ve sunuculuk görevlerini üstlenmiştir.

Bir dönem ezgi müziklerinin içeriğini oluşturuğu bir albüm çıkarmış, 2000 senesinde Web Tasarım Rehberi adlı bir kitap, ardından televizyon sunuculuğu ve yapımcılık. TRT Spor’da Ralli Günlüğü programının yapımcılığını, Beyaz TV’de ise Sosyal Gündem adlı programı hazırlamış ve sunmuştur. Türkiye’de ilk internet yardım sitesi sahibi isimdir.

Ferudun Özdemir Kitapları;

La Tahzen Üzülme Allah Bizimle!
Payıma Yalnızlık Düştü
Bu da Geçer Ya Hu
Gülnihal
Allah Var Problem Yok!
Allah (c.c.) de Kalbim & Dua Var Problem Yok!
Allah Büyük
Külyutmaz Beşli & Patır Kütür Bir İstanbul Macerası
Tankları Durduran Ebabiller

2020 yılının Mayıs ayında Türkiye’de tesettür giyim ve moda denince akla ilk gelen isimlerden ünlü modacı ve tasarımcı Suna Yurtalan ile nişanlanmıştır. Nişan törenlerine ise Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘da katılmış, nişan yüzüğünü kesen isim olmuştur.

Başarılı gazetecinin resmi twitter hesabında günümüz itibariyle 121,5 B civarında takipçi sayısı bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz