Su Dura

Su Dura hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

07 Ağustos 1999 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu güzel oyuncu eğitim hayatını sürdürmektedir. Boyu 1.65 cm, kilosu 50, burcu ise Aslan’dır. İstanbul’da Erenköy İlköğretim Okulu’nu tamamlamıştır. Günümüzde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okumaktadır. Çok küçük yaşlarda kamera ile tanışan Su Dura Aliye isimli dizide henüz 5 yaşında iken rol almış ve dizide Ayşe karakteri için kamera karşısına geçmiştir. O dönemde Aliye adlı dizide usta oyuncular Sanem Çelik, Nejat İşler ve Eser Yenenler giib isimler ile birlikte rol aldı.

2017 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Seni Kimler Aldı isimli dizide Ayşegül karakterini canlandıran Su Dura’nın aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Dostlar Mahallesi adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Dizide Bilge rolünü üstlenmiş, Çağla Şikel, Alişan, Hande Katipoğlu ve İnan Ulaş Torun gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Son olarak 2018 yılında Atv kanalında yayınlanan Can Kırıkları isimli dizide Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Funda Eryiğit ve Alican Yücesoy gibi usta isimler ile birlikte dizinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Dizide Oya karakterini canlandırmıştır.


Su Dura oynadığı diziler;

2004 – Aliye (Ayşe Karahan)
2017 – Dostlar Mahallesi (Bilge)
2017 – Seni Kimler Aldı (Ayşegül)
2018 – Can Kırıkları (Oya)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz