Sitare Akbaş

0

Sitare Akbaş hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, mezuniyeti, oynadığı sinema ve diziler gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Makbule Sitare Akbaş terazi burcudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu’dur. İlk oyunculuk deneyimini Samanyolu ekranlarında yayınlanan Beşinci Boyut dizisi ile gerçekleştirmiştir. Ancak asıl çıkışını ve ekran severler tarafından tanınırlığını Akasya Durağı adlı dizide ki Zeyno karakteri ile yaşamıştır. En son Sen Çal Kapımı isimli dizide Figen karakterini canlandırmış, dizide Hande Erçel, Kerem Bürsin ve Melisa Döngel gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Genç yaşında bir çok başarılı projenin ana karakterlerinden olmayı başarmış, 4 uzun metrajlı, 2 de kısa metrajlı filmde rol almıştır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 200bin civarındadır. Oyunculuğunun yanı sıra sosyal medya ve youtube üzerinden seslendirdiği parçalar ile müzikte ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Youtube sitesinde Lika isimli şarkıyı seslendirmiş bu şarkının sözleri ise kendisine aittir.

Sitare Akbaş oynadığı diziler;

2020 – Sen Çal Kapımı (Figen Yıldırım)
2016 – İstanbul Sokakları (İffet)
2015 – Analar ve Anneler
2014 – Urfalıyam Ezelden
2012 – Dila Hanım
2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne?
2008 – Akasya Durağı (Zeyno)
2007 – Hakkıını Helal Et
2007 – Vazgeç Gönlüm
2005 – Beşinci Boyut

Boyu, kilosu kaç? sevgilisi kim?

Göz rengi kahverengi, saç rengi siyah, boyu 1.71 cm, kilosu ise 52’dir. Hayranları tarafından sevgilisi var mı? sorusunun cevabı da merak konusudur. Ancak özel hayatı ile ilgili hiç bir bilgi medyanın gündeminde yer almamaktadır. İstanbul doğumlu ancak, maalesef aslen nereli olduğu bilgisine de henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz