Sitare Akbaş

0

Sitare Akbaş rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başarılı oyunculuk kariyerini sürdüren güzel isim hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sitare Akbaş Kimdir?

Sitare Akbaş sinema, film, dizi oyuncusu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Babasının ismi Zeynel Abidin Akbaş, annesinin ise Esma Hüsna Akbaş’dır. Ersen Akbaş isminde bir abisi vardır. Abisi hayvan eğitmenidir.

Sitare Akbaş Nereli?

Sitare Akbaş doğma büyüme İstanbul’ludur. Anne tarafından ise aslen Çorum Sungurlu’ludur. Bazı kaynaklardan edinilen bilgiye göre ise aslen baba tarafından Ankara’lıdır. Hakkında hayranları Alevi mi? Kürtmü? gibi bir çok soru ile internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar, ancak bu bilgilere ulaşılamamıştır.
Sitare Akbas3 jpg
Oyunculuk Kariyeri:

Zeyno ve Ramo dizileri ile tanınmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Samanyolu ekranlarında yayınlanan Beşinci Boyut dizisi ile gerçekleştirmiştir. Ancak asıl çıkışını ve ekran severler tarafından tanınırlığını Akasya Durağı adlı dizide ki Zeyno karakteri ile yaşamıştır.

En son Sen Çal Kapımı isimli dizide Figen karakterini canlandırmış, dizide Hande Erçel, Kerem Bürsin ve Melisa Döngel gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Genç yaşında bir çok başarılı projenin ana karakterlerinden olmayı başarmış, 4 uzun metrajlı, 2 de kısa metrajlı filmde rol almıştır.

Güzel isim resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Resmi instagram hesabı @sitareakbas, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 934bin civarındadır.

Oyunculuğunun yanı sıra sosyal medya ve youtube üzerinden seslendirdiği parçalar ile müzikte ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Youtube sitesinde Lika isimli şarkıyı seslendirmiş bu şarkının sözleri ise kendisine aittir.

2021 yılında özellikle Hande Erçel ile sık sık birbirlerini sildiklerine dair haberler ile medyanın gündeminde yer almıştır. Meslektaşı Kerem Bürsin ile birlikte olan Hande Erçel’in, Akbaş’ı sildiği belirtiliyor. Sebebi ise eski aşkı Murat Dalkılıç ile sevgili olmaları. Ardından güzel oyuncu da Hande Erçel’i silerek karşı hamlede bulunmuştur.
Sitare Akbas4 jpg

Sitare Akbaş Boyu Kilosu:

Sitare Akbaş 1.65 boyunda ve 53 kilodur. Göz rengi kahverengi, saç rengi ise siyah’tır.

Sitare Akbaş Kaç Yaşında?

Sitare Akbaş 34 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Ekim 1988, burcu terazi, doğum yeri İstanbul.

Sitare Akbaş Oynadığı Diziler;

Sitare Akbaş özellikle ilk olarak ekran severler tarafından rol aldığı Akasya Durağı’nda canlandırdığı Zeyno karakteri ile tanınmştır. Daha sonra rol aldığı dizi ve sinema filmleri ise şu şekildedir.

Ramo (Fifi), Sen Çal Kapımı (Figen Yıldırım), İstanbul Sokakları (İffet), Analar ve Anneler. Urfalıyam Ezelden, Dila Hanım, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Akasya Durağı (Zeyno), Hakkını Helal Et, Vazgeç Gönlüm ve Beşinci Boyut.

Yönetmenliğini Serdar Çetinkaya’nın üstlendiği, 2023 yılında vizyona giren Tek Yürek (İmalat-ı Harbiye) isimli sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz