Sitare Akbaş

0

Sitare Akbaş rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başarılı oyunculuk kariyerini sürdüren güzel isim hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sitare Akbaş Kimdir? Nereli?

Doğum tarihi 1988 olan güzel isim Sitare Akbaş oyuncu kimliği ile tanınmakta, doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Ersen Akbaş isminde bir abisi vardır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Abisi hayvan eğitmenidir. Hakkında hayranları Alevi mi? Kürtmü? gibi bir çok soru ile internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar, ancak bu bilgilere ulaşılamamıştır.

Zeyno ve Ramo dizileri ile tanınmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Samanyolu ekranlarında yayınlanan Beşinci Boyut dizisi ile gerçekleştirmiştir. Ancak asıl çıkışını ve ekran severler tarafından tanınırlığını Akasya Durağı adlı dizide ki Zeyno karakteri ile yaşamıştır. En son Sen Çal Kapımı isimli dizide Figen karakterini canlandırmış, dizide Hande Erçel, Kerem Bürsin ve Melisa Döngel gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Genç yaşında bir çok başarılı projenin ana karakterlerinden olmayı başarmış, 4 uzun metrajlı, 2 de kısa metrajlı filmde rol almıştır.


Makbule Sitare Akbaş resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 794bin civarındadır.

İnstagram hesabı: @sitareakbas

Oyunculuğunun yanı sıra sosyal medya ve youtube üzerinden seslendirdiği parçalar ile müzikte ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Youtube sitesinde Lika isimli şarkıyı seslendirmiş bu şarkının sözleri ise kendisine aittir.

2021 yılında özellikle Sitare Akbaş Hande Erçel ile sık sık birbirlerini sildiklerine dair haberler ile medyanın gündeminde yer aldı. Meslektaşı Kerem Bürsin ile birlikte olan Hande Erçel’in, Akbaş’ı sildiği belirtiliyor. Sebebi ise eski aşkı Murat Dalkılıç ile sevgili olmaları. Ardından güzel oyuncu da Hande Erçel’i silerek karşı hamlede bulunmuştur.

Sitare Akbaş Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Sitare Akbaş’ın boyu 1.71 cm, kilosu 52, göz rengi kahverengi, saç rengi ise siyah’tır. 1988 doğumlu oyuncunun yaşı ise 32’dir. Hayranları tarafından sevgilisi var mı? sorusunun cevabı da merak konusudur. Son dönemde Murat Dalkılıç ile birlikteliğiyle sık sık magazin gündeminde yer almaktadır.

Sitare Akbaş Oynadığı Diziler;

Ramo (Fifi), Sen Çal Kapımı (Figen Yıldırım), İstanbul Sokakları (İffet), Analar ve Anneler. Urfalıyam Ezelden, Dila Hanım, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Akasya Durağı (Zeyno), Hakkını Helal Et, Vazgeç Gönlüm ve Beşinci Boyut.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz