Ece Sükan

1977 yılında dünyaya gelen sunucu, oyuncu Ece Sükan’ın babası İş Adamı, annesi ise eski tiyatrocu Serpin Sükan’dır. Kendisinden 4 yaş büyük Aslan isminde bir abisi vardır. İlköğretim, Orta ve Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamış bu dönemde piyano eğitimi almıştır.

3 sene Ankara Devlet Opera Balesi’nde bale eğitimi almış ve iki sene oyunlarda sahne almıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Ece Sükan bir dönem radyo dj’liği yapmış mezuniyetin ardından İstanbul’a giderek Marie Claire’de model olarak çalışmaya başlamıştır.

1998’de katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında 3. olan güzel isim, yarışmanın ardından profesyonel mankenlik kariyerine adım atmış daha sonra New York’ta yaşayan abisinin yanına giderek NewYork’da Fashion Institute of Technology okulunda In Styling eğitimi almıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra Nişantaşında Ece Sükan Vintage isimli bir butik ile iş hayatına atılmış ancak kapatmış ve 2004’te oyunculuğa adım atmıştır.

2014 yılının Şubat ayında Amerika Kaliforniya Palm Springs’te moda tasarımcısı Ümit Benan ile evlenmiş ancak evliliği 2017 yılında son bulmuştur.

Bugüne kadar 24 Saat, Avrupa Yakası, Haziran Gecesi, Çalınan Cesetler, Aşk Yakar ve Kızım Nerede gibi projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz