Seyhan Taşdemir

0

Seyhan Taşdemir hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Seyhan Taşdemir aslen Adana’lıdır ve Adana’da doğmuştur. Boyu 1.78 cm, kilosu 58, burcu ise yengeç olan Taşdemir, uzun boyu, düzgün fiziği ve güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Lise eğitiminin ardından hayallerinin peşinden gitmiş ve Adana’dan İstanbul’a yerleşmiştir. Adana’da kalabalık bir ailede yetişmiş, kendisinden büyük 3 ablası, ve bir de erkek kardeşi vardır.

Eğitim hayatında voleybol sporunun yanı sıra, halk oyunları ile ilgilenmiştir. Daha sonra Lise eğitimi döneminde oyunculuk üzerine yoğunlaşmaya karar vermiş ve Tümay Özokur Akademi’de oyunculuk eğitimi almıştır. Özellikle 2019 senesinde gerçekleşen Sinema Güzeli yarışması ile adından söz ettirmeyi başaran Taşdemir, tiyatro ve oyunculuk dünyasında başarılı kariyerini sürdürmektedir.

Seyhan Taşdemir ilk dizi oyunculuk deneyimini 2020 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Türkan Hanım’ın Konağı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi’de Güliz karakterini canlandırmış, Ayşen İnci, Arzu Yanardağ, Mürşit Ağa Bağ, Egemen Duman, Buket Derelioğlu ve Mübine Millet gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Tümay Özokur Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan oyuncu resmi instagram hesabını seyhanntasdemir ismi ile kullanmaktadır.

Seyhan Taşdemir hakkında kısaca;

En beğendiği oyuncular arasında 1. sırayı Bergüzar Korel almaktadır, ayrıca örnek aldığı bir kaç oyuncu daha vardır. Sıkı bir Galatasaray taraftarı, en sevdiği renk turkuaz, en sevdiği şarkı bana bir masal anlat baba, hayatta en kıymet verdiği şey aile, hobileri, müzik dinlemek, spor yapmak, kitap okumak, köpeği ile vakit geçirmek ve ormanda kulağında kulaklık ile saatlerce yürümek. İleride eğitimi için Amerika’ya gitmek, bir karavan alıp her yeri gezmek ve en iyi kadın oyuncu ödülünü almak gibi hayalleri vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz