Serdar Üsküplü

0

Serdar Üsküplü Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Antalya İl Başkanı’dır. Özellikle son dönemde Siyaset gündemine ilişkin yorumları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serdar Üsküplü Kimdir? Nereli?

1978 senesinde dünyaya gelen Üsküplü, doğma büyüme İstanbul’ludur. 1995 senesinde Kültür Fen Lisesi, 2001 yılında da Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çok iyi düzeyde Boşnak ve İngilizce dillerini bilmektedir. 1995 senesinde henüz Lise çağında iken İşçi Partisi’ne üye olmuştur. Daha sonra üniversite döneminde İşçi Partisi Gençlik Örgütü, Öncü Gençlik’de yer almıştır. Serdar Üsküplü mezuniyetin ardından İşçi Partisi Bakırköy İlçe Başkanlığı ve İl Yönetimi Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

2003 ve 2009 yılları arasında İstanbul İl Sekreterliği görevini sürdürmüştür. 2006 senesinde gerçekleşen 7. ve 2013 yılında gerçekleşen 9. Genel Kurultay’da Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçilmiştir. İşçi Partisi Propaganda Bürosu Başkanlığı görevini sürdürmüş, 15 Şubat 2015 tarihinde Vatan Partisi MKK üyeliğine seçilmiştir. Günümüzde de Genel Başkan Yardımcısı ve Propaganda Bürosu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Vatan Partisi Genel Başkan’ı ise Doğu Perinçek‘dir.

Eşi İngilizce Öğrenmenliği yapan Duygu Yeniay Üsküplü’dür. Bu evliliğinden bir evladı vardır. Mustafa Balevi’nin sunduğu Söz Meydanı, Sabri Balaman’ın sunduğu Ters Kutuplar, Sinem Fıstıkoğlu’nun sunduğu Fikir Meydanı, Deniz Adalı’nın sunduğu Odak Noktası gibi bir çok programın canlı yayınlarına katılmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz