Serdar Erener

1960 yılında dünyaya gelen iş adamı, reklamcı Serdar Erener, bugüne kadar ses getiren bir çok kampanyanın altına imzasını atmıştır. Özellikle 12 Devm Adam gibi.

Felsefe ile yakından ilgilenen Serdar Erener, reklam alanında en yaratıcı kampanyalar için ödül verilen Kristal Elma törenlerinde bir çok defa onurlandırılan isimdir. Ayrıca ünlü sanatçı, şarkıcı Sertab Erener‘in abisidir.

Büyük Reşit Paşa İlköğretim, Robert Koleji’ni tamamlamıştır. O dönemde diplomat olmak istediğini bu yüzden Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine kayıt olduğunu ancak sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümüne geçtiğini belirtmiştir.

1985’te Reklamevinde metin yazarı olarak çalışmaya başlamış ardındnan, Young&Rubicam Reklamevi CED’su olmuş ardından Alameti Farika adlı ajansa geçmiştir. 1993 yılında Serra Hanım ile evlenmiş bu evliliğinden Ömer ve Emine isimlerinde iki oğlu vardır. Evliliği 2001 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise ünlü şarkıcı Nil Karaibrahimgil ile gerçekleştirmiş bu evliliğindende Aziz Arif isimli bir oğlu vardır.

Serdar Erener baba tarafından aslen Siirt’lidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz