Seçil Erus

1971 doğumlu spiker, muhabir, sunucu Seçil Erus İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik fakültesinden mezun olmuştur. Aslan burcudur.

Mezuniyetin ardından 1991 senesinde Hava durumu uzmanı olan Ali Esin tarafından hava durumu spikerliğine yönlendirilmiş ilk olarak özel televizyon Magic Box bünyesinde İyi Günler Türkiye isimli programda görev almış, sabah kuşağı hava durumu programını sunmuştur.

Daha sonra aynı kanala ait olan radyolar, Süper Fm ve Metro Fm’de haber spikerliği yapmış 1993 senesinde HBB Tv’ye geçmiştir. Buradada Hava durumu spikerliği yapan Seçil Erus aynı sene İstanbul Üniversitesi Coğrafya Fakültesinde Meteoroloji üzerine yüksek lisans yapmıştır.

1993 yılının Mayıs ayında TGRT’de geçmiş ve Nereden Nereye isimli belgesel programında sunucu ve yapım asistanlığı görevini üstlenmiş, daha sonra İz Bırakanlar, 8. Gün gibi programları hazırlamış ve sunmuştur.

2000 ve 2001 döneminde İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde Uluslararası İşletmecilik programını bitiren Seçil Erus, Türk Hava Kurumu paraşüt brövesine sahip bir isimdir.

Seçil Erus aslen Eskişehir doğumludur. 2011 yılında TGRT Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapmış olan Mehmet Soysal ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz