Mehmet Soysal

1

Gazeteci, yazar Mehmet Soysal 1964 doğumludur. Kamu Yönetimi ve Sinema Televizyon eğitimi almış, Amerika Kaliforniya’da yer alan uzaktan eğitim faaliyetli Preston University’de Siyaset Bilimi eğitimini sürdürmüştür.

Gazetecilik mesleğine 1983 senesinde Türkiya Gazetesi bünyesinde başlayan Mehmet Soysal, daha sonra TGRT Tv’de çalışmalarını sürdürmüş, üç kitap yazmış ve belgeseller hazırlamıştır.

2010 senesinde Beşiktaş Spor Kulübünün başkanlığına Yıldırım Demirören‘in seçilmesinden sonra Beşiktaş yönetim kurulu üyesi olmuş, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

12 sene TGRT ve TGRT Haber’de Genel Yayın Yönetmenlik görevini üstlenmiş, 2 sene Vatan Gazetesinde çalışmış, 2016 yılından itibaren Milliyet’te köşe yazıları yazmıştır.

Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirilmiş, 21 Mayıs 2018 tarihinde ise Posta ve Fanatik gazetelerinin yayıncısı olan Doğan Gazetecilik A.Ş’nin İcra Kurulu Başkanlığına getirilmiştir.

1993 yılında bir evlilik yapmış bu evliliği 18 yıl sonra bitmiştir. 2011 yılında ise spiker Seçil Erus ile evlenmiştir. Mehmet Soysal baba tarafından aslen Elazığ’lıdır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz