Savaş Cebeci

0

Savaş Cebeci sosyal medya dünyasının çok yakından tanıdığı bir isimdir. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar ile dikkat çeken Cebeci hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Savaş Cebeci Kimdir?

Savaş Cebeci fenomen, Influencer, youtuber ve usta Fitness Eğitmeni. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden 1998 senesinde mezun olmuştur. Eğitim döneminde İstanbul’da çeşitli fitness salonları ve Akdeniz Bölgesi’nde yer alan turistik bir çok otelin spor kompleks bölümünde kişisel antrenör olarak çalışmıştır.

Daha sonra Fransa’ya yerleşen Cebeci, 6 sene kadar Fransa Paris’te kişisel antrenör (Personel Trainer) olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Uzun senelerdir New York’ta Personel Trainer (Kişisel Antrenör) ve Manuel Terapist olarak çalışmaktadır. Bu alanlarda anatomi ve kinesiology konusunda dersler vermeye devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Cebeci, Fransa Paris deneyimi sonrasında New York’ta yerleşmiş ve eğitim hayatına New York’ta devam etmiştir.

Swedish Institute College of Health Sciences University’de Masaj ve Body Work Bölümü’nü tamamlamıştır. Spor masajı, postur analizi, kaslarla ilgili postur bozukluklarının manuel terapisi ve uygun egzersiz hazırlama konusunda uzmanlaşmış bir isimdir.

Savaş Cebeci Nereli?

Savaş Cebeci Almanya doğumludur. Ailesi daha sonra Türkiye’ye dönüş yapmış ve gençlik yılları İstanbul Pendik’te geçmiştir. Anne ve baba tarafından aslen memleketi hakkında bilgiye ulaşılamamıştır.

Savaş Cebeci Boyu, Kilosu

Savaş Cebeci 1.89 boyunda ve 118 kilodur.

Savaş Cebeci Kaç Yaşında?

Savaş Cebeci 49 yaşındadır. Doğum tarihi 17 Ağustos 1974, burcu ise aslan’dır.

New York State lisans sınavına giren Cebeci, lisans aldıktan sonra “NASM: National Academy Sport Medicine’den Amerika genelinde geçerli olan Personal Trainer (Kişisel Antrenör) sertifikasını almıştır.

“NCBTMB, National Certification Board For Therapeutic Massage And Body Work” sınavlarında giren Cebeci, Amerika genelinde geçerli olan “Body Work Uzmanı” lisansını almıştır.

ACE American Council On Exercise. Sporcu beslenmesi (sports nutrition) uzmanlığı sertifikası bulunmaktadır. New York Eyaletinde resmi olarak kayıtlı sağlık personelidir. Fizik tedavi uzmanlarının, personal trainerların, masörlerin kullanabileceği atlas tarzında bir kitap basımı üzerinde çalışma yaptığı belirtilmektedir.

Günümüz itibariyle resmi sosyal medya hesapları ve youtube video kanalı üzerinden de bilgi paylaşımı içerikler paylaşmaktadır. Özellikle son dönemde MMA Dövüşçüsü Kaan Kazgan‘ın kendisine meydan okuması ile aralarında bir karşılaşma olup olmayacağı merak konusu olmuştur.

Resmi instagram hesabı @realsavascebeci ‘dir.

Hakkında daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.savascebeci.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz