Rano Shodiyeva

Rano Shodiyeva hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen Özbekistan, Taşkent’lidir. Ülkesinde özellikle 2006 yapım olan Vatan isimli filmin ardından tanınmıştır. Film de Gunavsha karakterine hayat vermiştir. Daha sonra bir çok sinema ve dizide oynadı. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Özbekistan Gençlik Birliği bünyesinde kurulan Engelli Gençlik ve Çocuklar Merkezi’nin başkanı kimliği ile tanınmaktadır.

Rano Shodiyeva evli mi?

Evli olan güzel oyuncu’nun bu evliliğinden 3 evladı vardır.

En son Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği Türk-Özbek ortak yapımı Mendırman Celaleddin (Ben Celaleddinim) adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatını konu almıştır. Dizi de Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova ve Gülenay Kalkan Ünlüoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabını shodiyevarano ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 281bin civarındadır.

Rano Shodiyeva Oynadığı sinema ve diziler:

1998 – Shaytanat (Zaynab)
2006 – Vatan (Gunavsha)
2009 – Tashlandiq (Shirin)
2010 – Oyijon (Tarjimon)
2011 – Qoʻrgʻoshin (Saodat)
2015 – Kuzda gullagan daraxt (Rustam)
2016 – Majnun – Baron
2017 – Isnod (Hurshida)
2018 – Berlin oqqoʻrgʻon -Scorpion
2021 – Mendirman Celaleddin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz