Rachel Araz

1

Rachel Araz Dijital İçerik Üretici, Modacı ve Blogger olarak tanınmaktadır. Hakkında ise genellikle takipçileri tarafından aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Rachel Araz Kimdir? Nereli?

Notre Dam de Sion Fransız Lisesini bitirmiştir. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümü mezunudur. 1988 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite mezuniyetinin ardından, 5 sene kadar Beymen’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümü’nde çalışmıştır. Ardından Balenciaga Türkiye Marka temsilciği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında görev almıştır. Günümüzde ise Sosyal Medya Danışmanlığı, İçerik Editörlüğü yapmakta ve çeşitli markalar ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Özellikle Julie Sarinana ve Hailey Baldwin’i çok beğendiğini belirten Rachel Araz’ın alışveriş yapmaktan en çok hoşlandığı şehir New York’tur. Kendi tarzını romantik, casual ve eklektik olarak tanımlayan Araz’ın en sevdiği tasarımcılar ise Demna Gvasalia, Riccardo Tisci ve Murat Türkili’dir.

Üniversite eğitimi döneminde iken bir blog açmış, blogu’nda sevdiği kombinleri ve yaptığı tasarımları paylaşmıştır. Daha sonra sitesini E-Ticaret sitesi olarak aktif hale getirmiştir. Kısa süre sonra açtığı instagram hesabı ile de ciddi bir takipçi sayısına ulaşmıştır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabını rachelaraz olarak kullanıyor. İnstagram hesabında ki takipçi sayısı 791bin civarındadır. Twitter hesabında 12,9 B takipçisi, Youtube video kanalında ise 176 B abonesi bulunmaktadır.

Rachel Araz Boyu, Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle başarılı isim 33 yaşındadır. Boyu 1.70 cm, burcu ise koç’tur. Uzun süredir Crossfit yaptığını belirten Rachel Araz 2016 yılında Santa Farma İlaç Sanayi’nin patronu Sami Kiresepi ile evlenmiştir. Evliliklerinden bir oğlu vardır. Rachel ismi İbranice bir isimdir. Ancak Rachel Araz Kresepi’nin tam olarak aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Berk Güneşberk

İlerleyen süreçte taşınmıştır, taşınma sebebi giyinme odasının yetersizliğidir. Ayrıca eski evine yine sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Danla Biliç taşınmıştır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz