Rabia Soytürk

2

Rabia Soytürk hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu’nun burcu kova, boyu 1.66 cm, kilosu ise 50’dir. Annesi onun tiyatro merakını 10’lu yaşlarda fark edince onu küçük tiyatro kurslarına yazdırmıştır. O yaşlardan beri kurslara devam ederek üniversite çağına gelen güzel oyuncu, üniversite olarak mimarlık kazanmış ancak ilk yılında dondurarak sevdiği tiyatro oyunculuk üzerine yoğunlaşmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi Oyunculuk Bölümü’nde eğitim hayatını tamamlamıştır.

Rabia Soytürk PuhuTv’de yayınlanan Şahsiyet isimli dizide rol almıştır. Şahsiyet dizisi ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştireceği dizidir. 2018 yılında Gülperi dizisinde Selen, 2019 yılında ise Benim Adım Melek isimli dizide Defne karakterini canlandırmıştır. İlk audition çekimi Şahsiyet adlı dizi olmuş ve ilk adudition verdiği dizi de rol almıştır. Dizide Cansu Dere, Haluk Bilginer gibi isimler de yer almıştır.

Bugüne kadar yaptığı en çılgınca aktivide Skydiving yapmış olmasıdır. En sevdiği dizi One Day at a Time, en sevdiği ve yemekten vazgeçemediği abur cubur ise Pringles Paprika’dır.

Henüz hakkında aslen nereli olduğu ve hayatı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşılamamıştır.

Rabia Soytürk oynadığı sinema ve diziler;

2018 – Şahsiyet (Süveyda)
2018 – Gülperi (Selen)
2019 – Özgür Dünya (Sinema Filmi) (Aslı)
2019 – Benim Adım Melek (Defne)

Tuncay Altunoğlu – Talento oyunculuk menajerlik bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan güzel oyuncu için hayranları bir çok fan sayfası oluşturmuştur. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 105bin civarındadır.

2 Yorumlar

 1. yanlış bilgi vermissiniz bir fanı olarak sunları belırteyım Rabia Soyturk 26 Ocak 1996 yılında İstanbulda dünyaya geldi. Annesi onun tıyatro merakını 10 lu yaslarında fark etti ve küçük tiyatro kurslarına yazdırdı.o yaşlardan beri kurslara devam ederek üniversite çagına geldi. Ünıversite olarak mimarlık kazandı ve ilk yılında dondurarak sevdigi seye yani tiyatroya yoğunlaştı. Sadri Alışık Kültür Merkezi Oyunculuk Bölümü’nde okuyarak kendını geliştirdi ve ilk dizisi olan ŞAHSİYET dizisinde rol alarak ılk basarısını sergiledi
  OYNADIGI DİZİ VE FİLMLER SIRSIYLA,

  2018 – Şahsiyet (TV Dizisi)–(Süveyda)
  2018 – Gülperi (TV Dizisi)–(Selen)
  2019 – Özgür Dünya (Sinema Filmi)–(Aslı)
  2019 – Benim Adım Melek(TV Dizisi)–(Defne)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz