Fester Abdü

8

Fester Abdü hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. aslen nereli? kaç yaşında? boyu ve kilosu gibi bir çok soru ile hayranları tarafından merak edilmektedir. Sosyal medya’nın en etkili isimlerinden olan ünlü ismin kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu beden eğitimi bölümünden mezun olmuştur.

Youtube fenomeni olarak sosyal medyada sıkı bir takipçi sayısına sahip olan Fester Abdü’nün gerçek ismi ve soyadı Ali Abdüsselam Yılmaz’dır. Tam net olmamakla birlikte bazı kaynaklardan erişilen bilgiye göre aslen Adana’lıdır. 1993 yılının Aralık ayında Konya’da dünyaya gelmiş, oğlak burcudur. Boyu 1.69 cm, kilosu ise 66’dır.

Bir dönem Survivor 2018 All Star yarışmasına katılacağı söylentileri ile gündeme gelsede bu gerçekleşmemiştir.


Fenomen kimliğinin yanı sıra kano sporcusu olan Fester Abdü, okuduğu üniversitenin kano takımında bir çok yarışa katılmış ve büyük başarılara imza atmıştır. Ayrıca Türkiye Kano Milli takımı sporcusudur.

Günümüzde yaşantısını Antalya’da sürdüren, Ali Abdüsselam Yılmaz’ın Youtube kanalı ise Deli Mi Ne?’dir. Türkiyenin En Çılgın YouTube Kanalı sloganı ile yayın hayatına devam etmektedir.

15 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Vodafone Park Arena stadında Liverpool ve Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Süper Kupa Finali’nde sahaya girmiş ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Youtube video kanalında 4,5 Milyon’un üzerinde abonesi olan ünlü ismin bu olaydan sonra her dakika takipçi kaybettiği ortaya çıkmıştır. Taraflı tarafsız herkes tarafından olay sonrası büyük bir tepki almıştır.

8 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz