Osman Sezener

Osman Sezener son dönemde ekran severler tarafından ilgi izlenen Masterchef yarışma programına konuk olmuş ve büyük merak uyandırmıştır. Daha sonra jüri üyeleri arasına dahil olmuştur. Hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Osman Sezener Kimdir?

Aşçı, şef ve girişimci olan Osman Sezener, Bilkent Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunudur. Daha sonra, New York Fransız Mutfağı ile eğitim hayatını sürdürmüştür.

2010 ve 2016 yılları arasında, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

İzmir Amerikan Lisesi mezuniyeti sonrasında, yeme-içme sektörüne ilgi duyan Sezener, ailesinin de yer aldığı bu sektörde kariyerine devam etmeye karar vermiştir. Eğitim hayatı sonrasında, tecrübe ve kazanımları için İstanbul dahil, Amerika ve İtalya’da önemli mutfaklarda çalışmıştır.

İzmir’de işletmeciliğini üstlendiği ve şefliğini yaptığı bir mekanı bulunuyor. Ailesinin Ristorante Pizzeria Venedik’i yeni markalarla genişletmek üzere emek sarfetmiş ve Venedik Catering ve Venedik Pizza Express’i oluşturmuştur.

2020 Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından Mutfak Dostları Derneği, “Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri”nde Yılın Türk Şefi ödülünün sahibi olmuştur.
osman sezener1

Osman Sezener Nereli?

1982 yılında Kocaeli İzmit’te dünyaya gelmiştir. Aslen bazı kaynaklarda belirtildiği üzere Yarı Alman yarı Girit köklerine sahiptir. Babası Ahmet Günter Sezener 1979 yılında İzmir’in hala en popüler restoranlarından biri olan Ristorante Pizzeria Venedik’i açmıştır.

Osman Sezener Kaç Yaşında? Evlimi? Eşi Kim?

Başarılı şef M. Osman Sezener 41 yaşındadır. Evli olan ünlü ismin bu evliliğinden bir de oğlu vardır. Eşinin ismi ise Ecem Sezener’dir. Bazı kaynaklara göre eşi emlak işi ile ilgilenmektedir. Ancak kesin bilgi değildir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @osmansezener ‘in günümüz itibariyle 59,4bin civarında takipçisi bulunuyor. 2022 yılında Masterchef yarışma programına konuk jüri olarak katılmıştır. Yarışmada Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya jüri olarak yer almıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz