Osman Diyadin

0

Osman Diyadin gazeteci, yazar ve haber muhabiri olarak çalışmıştır. Hakkında ise son dönemde sosyal medya üzerinden yaptığı yorumlar ile bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Osman Diyadin Kimdir? Aslen Nereli?

1964 doğumlu Osman Diyadin aslen doğma büyüme Trabzon’ludur. 1983 senesinde gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Karadeniz’in en büyük bölge gazetesi olan Karadeniz Gazetesi bünyesinde spor ve haber muhabirliği yapmıştır. Günümüzde https://www.internethaber.com ve https://www.karadenizgazete.com.tr web sitelerinde yazmaya devam etmektedir.

Eğitim Hayatı:

Trabzon 24 Şubat İlköğretim Okulu. Cumhuriyet Ortaokulu ve Trabzon Lisesi’nde eğitim görmüştür. En son ise Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi AÖF İş İdaresi Bölümü üzerine tamamlayarak mezun olmuştur.

Evli olan Diyadin’in iki evladı vardır. Ben Şehit miyim Hain mi? isimli bir de kitabı kaleme almıştır.

Kitabın açıklaması ise şu şekildedir. “Atatürk’ün ‘Çağdaşlık’ ilkesiyle Türkiye’nin önüne koyduğu hedeflere ulaşmada ölümsüz liderin kararlılığı ve inancı ile bağdaşmayan yöntemler izlenmesinin. Emperyalizmin Türkiye üzerinde oynadığı oyunlarda değiştirdiği metodlara karşı asla ve asla değişmemesi gereken ilkelerimizin yansımasıdır.”

Resmi instagram hesabını @osmandiyadin, twitter hesabını ise @diyadinosman kullanıcı isimleri ile aktif olarak kullanmaktadır.

Son dönemde özellikle Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Latif Şimşek‘in hazırlayıp ve sunduğu Dinamit programına konuk olarak katılan Diyadin’in yaptığı yorumlar büyük ilgi görmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz