Latif Şimşek

2

Latif Şimşek uzun seneler, gazeteci, yazar, televizyon yorumcusu, sunucu ve bazı kanallarda Haber Müdürlüğü ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerini üstlenmiştir. Aslen 1963 yılında Kırşehir İli Çiçekdağı İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

İlköğretim eğitimini Yozgat Yerköy’de tamamlamış ardından Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi ve Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur.

Gazetecilik yaşantısına mezun olduktan sonra Türkiye Gazetesi Ankara Temsilciliğinde muhabir olarak adım atmıştır. Ardından Polis Adliye Muhabirliği, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Muhabirliği gibi görevlerde bulunmuştur.

1993 senesinde TGRT kurulduğunda ise televizyonculuk hayatına atılan Latif Şimşek bu kanalda Ankara Haber Müdürlüğü Görevini üstlenmiştir. 2007’de ise Ses Tv Haber Genel Yayın yönetmeni olmuş, 3 sene Çıkış Yolu adlı tartışma programını hazırlamış ve sunmuştur. 2010 yılında Beyaz Tv Haber Genel Yayın Yönetmeni olmuş ve Derin Siyaset, Dinamit, Med Cezir, Latif Şimşek’le Gündem programlarını sunmuştur.

2 Yorumlar

  1. Latif Şimşek bey, Türkiye’de tartışma programlarında taraf olan moderatör olayını başlatan kişidir. Yıllarca Rasim ozan kütahyalı ve Cem Küçük gibi kendini beğenmişlere gösterdiği sabrı ise kutlamak gerek. Ben olsam o adamlara iki dakika dayanamazdım. Latif Şimşek ile siyaseten ayrı kulvarlarda olsak da başarılı bir programcı olduğu hakkını teslim etmek gerekir.

  2. Kaliteli adam Latif Şimşek.. Farklı düşünen insanlarız. Ama iyi insanlar her zaman kendini belli ediyor. Bir gün kendisiyle tanışmayı da çok arzu ederim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz