Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur son dönemlerde hem sosyal medya dünyasının, hem müzik dünyasının hemde oyunculuk sektörünün en fazla merak edilen isimlerinden birisidir. Peki kimdir? kaç yaşında? boyu kilosu kaç? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bir dönem Mustafa Şevki Doğan ve Yönetmen Osman Sınav‘ın asistanlığını yapmıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun olmuştur. Okul eğitimi döneminde sergi, belgesel ve kısa film çalışmaları gerçekleştirmiş ardından Osman Sınav ile çalışmaya başlamıştır.

Oğuzhan Uğur boyu, Kaç yaşında? doğum yeri? ve burcu;

Burcu kova, boyu 1.71 cm, doğum yeri Ankara, doğum tarihi ise 1984. Hem müzik, hemde oyunculuk dünyasında yer alan Oğuzhan Uğur bir dönem Youtube üzerinden şeberme adını verdiği absurd skeçlerle hatırı sayılır bir kitleye ulaşmıştır.

2011 senesinde Ağır Abi isimli sinema filminin senaristlik ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir. 2015 yılında Pişt, 2016 yılında ise Bizans Oyunları projelerinde rol almıştır.

Ayrıca 2012 yılında Çok Şükür isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Albüm dışında tekli single çalışmaları ile müzik kariyerini sürdüren Oğuzhan Uğur’un single çalışmaları Terbiyesizim, Panpa, Birinci Vazife, İstemiyorum, Sağ Salim, Bal Prensesim, Dengi Dengine feat. Ege Çubukçu, Biyolojik Unsur, Mağlubiyet, Madım Mı? ve Kıskanç.

Pop sanatçısı Murat Dalkılıç‘ın ise Leyla isimli şarkısının klip videosunun yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Mağlubiyet isimli parçayı Murat Dalkılıç ile birlikte seslendirmiştir.

Sevgilisi kim?

Bir dönem ismi güzel sanatçı Merve Özbey ile aşk dedikodularıyla magazin gündemine gelmiştir. Ardından ise vizyona girecek olan Borç Harç isimli sinema filminde yer alan bir kesitin görüntüsü nedeniyle oyuncu Esma Soysal ile sevgili olduğu haberleri yapılmıştır. Ancak bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilmiştir. Son olarak yine instagram üzerinden birlikte bir fotoğraf paylaşılmıştır.

Youtube üzerinden bugüne kadar anlatılmamış şeyleri, aslında insanların birbirleri ile konuşmaya çalıştığı şeyleri anlatmaktadır. Bu nedenle görsel bir şova ihtiyaç olduğunu dile getirmiştir. Sinema’nın kendisi için bir aşk değil, gelir kapısı olduğunu belirten Oğuzhan Uğur, yıllar önce Youtube üzerinden Şebermeler adlı skeçler paylaşmıştır.

Günümüzde Youtube kanalı BaBaLa TV üzerinden video yayınlarına devam etmektedir. Babala Tv youtube kanalının günümüz itibariyle 2,33 Mn civarında abone sayısı bulunmaktadır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,5milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz