KimNereli.net

Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur
Gerçek adı: Oğuzhan Uğur
Doğum Tarihi: 29/01/1984 (36 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.71
Burç: Kova
Meslek: Şarkıcı Senarist Yönetmen Youtuber
Mezuniyet: Akdeniz Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Oğuzhan Uğur Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Oğuzhan Uğur son dönemlerde hem sosyal medya dünyasının, hem müzik dünyasının hemde oyunculuk sektörünün en fazla merak edilen isimlerinden birisidir. Peki kimdir? kaç yaşında? boyu kilosu kaç? aslen nereli? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bir dönem Mustafa Şevki Doğan ve Yönetmen Osman Sınav‘ın asistanlığını yapmıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun olmuştur. Okul eğitimi döneminde sergi, belgesel ve kısa film çalışmaları gerçekleştirmiş ardından Osman Sınav ile çalışmaya başlamıştır.

Oğuzhan Uğur boyu, Kaç yaşında? doğum yeri? ve burcu;

Burcu kova, boyu 1.71 cm, doğum yeri Ankara, doğum tarihi ise 1984. Hem müzik, hemde oyunculuk dünyasında yer alan Oğuzhan Uğur bir dönem Youtube üzerinden şeberme adını verdiği absurd skeçlerle hatırı sayılır bir kitleye ulaşmıştır.

2011 senesinde Ağır Abi isimli sinema filminin senaristlik ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir. 2015 yılında Pişt, 2016 yılında ise Bizans Oyunları projelerinde rol almıştır.

Ayrıca 2012 yılında Çok Şükür isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Albüm dışında tekli single çalışmaları ile müzik kariyerini sürdüren Oğuzhan Uğur’un single çalışmaları Terbiyesizim, Panpa, Birinci Vazife, İstemiyorum, Sağ Salim, Bal Prensesim, Dengi Dengine feat. Ege Çubukçu, Biyolojik Unsur, Mağlubiyet, Madım Mı? ve Kıskanç.

Pop sanatçısı Murat Dalkılıç‘ın ise Leyla isimli şarkısının klip videosunun yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Mağlubiyet isimli parçayı Murat Dalkılıç ile birlikte seslendirmiştir.

Sevgilisi kim?

Bir dönem ismi güzel sanatçı Merve Özbey ile aşk dedikodularıyla magazin gündemine gelmiştir. Ardından ise vizyona girecek olan Borç Harç isimli sinema filminde yer alan bir kesitin görüntüsü nedeniyle oyuncu Esma Soysal ile sevgili olduğu haberleri yapılmıştır. Ancak bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilmiştir. Son olarak yine instagram üzerinden birlikte bir fotoğraf paylaşılmıştır.

Youtube üzerinden bugüne kadar anlatılmamış şeyleri, aslında insanların birbirleri ile konuşmaya çalıştığı şeyleri anlatmaktadır. Bu nedenle görsel bir şova ihtiyaç olduğunu dile getirmiştir. Sinema’nın kendisi için bir aşk değil, gelir kapısı olduğunu belirten Oğuzhan Uğur, yıllar önce Youtube üzerinden Şebermeler adlı skeçler paylaşmıştır.

Günümüzde Youtube kanalı BaBaLa TV üzerinden video yayınlarına devam etmektedir. Babala Tv youtube kanalının günümüz itibariyle 2,33 Mn civarında abone sayısı bulunmaktadır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2,5milyon civarındadır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Oğuzhan Uğur
Gerçek adı: Oğuzhan Uğur
Doğum Tarihi: 29/01/1984 (36 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.71
Burç: Kova
Meslek: Şarkıcı Senarist Yönetmen Youtuber
Mezuniyet: Akdeniz Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

500.507 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

496.454 kez okundu

3.

Beren Saat

424.897 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

400.401 kez okundu

5.

Tarık Akan

311.077 kez okundu

6.

Tarkan

259.929 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.676 kez okundu

8.

Emre Mor

215.927 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.337 kez okundu

10.

Ersay Üner

212.169 kez okundu