KimNereli.net

Merve Özbey

Merve Özbey Kimdir?

Merve Özbey
Gerçek adı: Merve Özbey
Doğum Tarihi: 18/07/1988 (31 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.60
Burç: Yengeç
Meslek: Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul

Merve Özbey Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Merve Özbey kimdir, aslen nereli? boyu, kilosu ve daha bir çok soru müzik severler tarafından sıkça merak edilmektedir. Son dönemlerde seslendirdiği şarkılar ile ciddi bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı hakkında, kısaca biyografisi ve hayatı.

1988 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen ünlü sanatçı Merve Özbey’in burcu Yengeç’tir. İstanbul’da doğmuştur, baba tarafından ise aslen Erzurum‘un Aşkale İlçesi, Ovacık Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Boyu ise, 1.60 cm’dir. (Ayrıca Aşkale’li diğer ünlülerden Arif Sağ, Güler Duman ve Burhan Topal gibi isimlerinde biyografileri sayfamızda yer almaktadır.)

Merve Özbey müzik kariyeri;

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi alan Merve Özbey’i sanat camiasında ilk keşfeden isim usta sanatçı Ebru Gündeş’tir. Trio Chios grubu eski vokalistidir. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal olarak müzik hayatını sürdürdüğü dönemde Ebru Gündeş kendisini dinlemiştir. Kendisinden bir kaç şarkı söylemesini rica etmiş ardından, vokalim olmak istermisin? demiştir. Bu teklife evet cevabı veren Merve Özbey daha sonra, Gündeş dışında, Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi bir çok ünlü ismin vokalistliğini yapmıştır.

Daha sonra ünlü besteci, aranjör Erdem Kınay ile tanışmış ve demo bir kayıt yapmıştır. 2012 senesinde Kınay’a proje albümünde seslendirdiği Duman şarkısında eşlik etmiştir. Bu şarkı ile ciddi kitlelere sesini duyurmayı başarmış, 2013 yılında ise Helal Ettim şarkısını seslendirmiştir. Kısa sürede ses getien bu çalışmaların ardından solo albüm çalışması yapmaya karar vermiştir.


Merve Özbey’in Albümleri; Proje (Erdem Kınay albümü), Proje 2 (Erdem Kınay albümü), Yaş Hikayesi, Musa Eroğlu ile Bir Asır.

En büyük hayalinin Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda konser vermek olduğunu belirten güzel sanatçı, insanların kendisini daha fazla alkışlamalarını istediğini dile getirmiştir.

Müzik dışında rehabilitasyon merkezim dediği mutfağında saatlerce vakit geçirebileceğini, ani bir misafirlik durumunda 2 saat içinde 20 kişilik geniş bir sofra hazırlayabileceğini aktaran Merve Özbey ayrıca, memleketi Erzurum’un yöresel yemekleri, tatar böreği, mantı ve zeytinyağlılar konusunda da oldukça iddialıdır. Son olarak sarımsak ve soğan’ın vazgeçilmezleri arasında olduğunu, bu nedenle hayranlarının kendisini öpmeyebileceklerini de sözlerine eklemiştir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

2.5 sene İş Adamı Murat Binici ile nişanlı kalmış ancak 2017 yılında bu birliktelik son bulmuştur.


Etiketler:

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Metonio 14 Ocak 2018

    Aslen Erzurum ili Aşkale ilçesi Ovacık köyündendir.

Merve Özbey
Gerçek adı: Merve Özbey
Doğum Tarihi: 18/07/1988 (31 yaşında)
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.60
Burç: Yengeç
Meslek: Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

376.439 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

303.578 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.296 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.208 kez okundu

5.

Tarkan

220.740 kez okundu

6.

Volkan Demirel

218.528 kez okundu

7.

Emre Mor

192.656 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.781 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

177.934 kez okundu

10.

İrem Derici

173.666 kez okundu