Oğuz Yılmaz

0

Oğuz Yılmaz özellikle Ankara müzik dünyasında ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Usta sanatçının vefatı büyük üzüntüye neden olmuştur. Hakkında ise hayranları ve sevenleri bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Oğuz Yılmaz Kimdir?

Oğuz Yılmaz müzisyen, söz yazarı, besteci ve şarkıcı olarak uzun seneler müzik dünyasında başarılı bir kariyere sahip olmuştur. 1968 senesinde, Ankara’nın Sincan İlçesi’nde doğmuştur.

Oğuz Yılmaz Nereli?

Oğuz Yılmaz baba tarafından aslen Sivas, Kangal İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Babası Atatürk Orman Çiftliği’ne bekçi olarak çalışmıştır.

Oğuz Yılmaz Kariyeri, Hayatı

Oğuz Yılmaz çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Küçük yaşta iken, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan müzik yarışmalarına katılmış ve müzik dünyasına giriş yapmıştır.

Özellikle 1989 senesinde Duydun mu? – Bi Denem adlı albüm çalışması ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Bu albümü kısa süre içinde büyük bir ilgi görmüş ve hitleri altüst ederek, satış rekorları kırmıştır.

1991 senesinde Kazak Plak ile anlaşarak profesyonel müzik kariyerine devam etmiş ve toplam da Kazan Plak bünyesinde 10 albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Çarşı Çakalı (1993), Vurgunum Sana (1994) Zilli Dilek (1995), Nazlı mı Beklerim (1996), Keriman (1997), Usta (1999) isimli albüm çalışmaları müzik severlerin büyük ilgisini çekmiştir. Özellikle Usta isimli albüm çalışmasında seslendirdiği, Bas Bas Paraları Leyla isimli şarkı Türkiye’nin aynı sıra Avrupa’da da büyük bir ilgi görmüştür. Daha sonra Çekirge ve Gördün mü? gibi bir çok eseri de büyük ilgi ile karşılanmıştır.

2004 senesinde kendi müzik şirketini kurarak yoluna, Yılmazlar Plak Şirketi olarak devam etmiştir.

Oğuz Yılmaz Evlimi? Eşi, Çocukları

Oğuz Yılmaz Aylin Hanım ile evliydi. Bu evliliğinden Bertan Yılmaz ve Sude Yılmaz isimlerinde bir kızı, bir de oğlu vardır. Kızı Sude Yılmaz ile geçmiş yıllarda Uğur Böceğim isimli şarkıda düet yapmıştır. Kızı Sude Yılmaz Batı Müziği bölümünde eğitim görmüştür. Katıldığı programlarda kızı ile seslendirdiği şarkılar büyük beğeni toplamıştır. Kızı Sude Yılmaz piyano, viyola çalmakta şan eğitim almakta.

2015 yılında Alişan ve Çağla Şikel‘in sunduğu Herşey Dahil isimli programa katılmıştır. Kızı ile yine Çekirge isimli canlı olarak seslendirmiştir.
<3>Oğuz Yılmaz Kaç Yaşında Neden Öldü?

Oğuz Yılmaz 52 yaşında hayata gözlerini yummuştur. 19 Mayıs 2021 tarihinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiş, cenazesi Akara Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

Albümleri:

Gel Yanıma Gel, Kibar Kız, Ayaş Yolları, Dursun, Tik Tak, Kaynana, Tak Zilleri, Hanımefendi Mi Oldun?, Arabistan Kızları, Akşamcı, Baldız. Alemci, Çık Ortaya Gel, Tırı Vırı, Sakın, Gıdı Gıdı Hatçam, Otuz Beşlik Rakı, Çok Yalvardım Sana, Unutma Dostum, Dilber, Çekirge, Yersen.

En son söz ve müziği, Özgür Koç ve İrem Koç’a ait olan Gönüller Hiç Yas Tutarmı isimli şarkıyı seslendirmiş ve klip çekmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz