Niran Ünsal

0

Niran Ünsal aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? Albümleri. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Profesyonel müzik kariyerine Haktan albümü ile adım atan ses sanatçısı Niran Ünsal 1976 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslan burcudur, boyu 1.65 cm, kilosu ise 62’dir. Gerçek ismi Fatma Uludan Canevi’dir.

Müzisyen bir ailede yetişen Niran Ünsal’ın annesi TRT İzmir Radyosu keman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal Birtek, babası ise Kanun sanatçısı Ahmet Canevi’dir. Kardeşleri Haktan ve Nida Ünsal‘da sanat yaşamlarını sürdürmektedirler. Son dönemde kardeşi Haktan’ın eşi İlknur Canevi ile ilgili sorunları ile ilgili sıkça gündeme gelmektedir. Kendisi hakkında arkasından konuştuklarını, sürekli hakkında kötüleme çalışmaları gerçekleştirdikleri yönünde açıklamalar yapmıştır.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Son Çıkış isimli dizide’de oyuncu olarak yer almıştır. 2004 yılında kokain kullandığı gerekçesi ile gözaltına alınmış ardından serbest kalmıştır.

Niran Ünsal ‘ın gerçekleştirmiş olduğu Evlilikler :

İlk evliliği : Kaan Canbağ ile 1990 yılında evlendi ve 6 ay sonra boşandı. Bu evlilikten Hande Ünsal (d.1991) adında bir kızı olmuştur.
2.evliliği : 1999 yılında tiyatrocu Peker Açıkalın ile evlenmedi ama birlikte yaşadılar. 2000 yılında 2000 doğumlu Narin Şeker Açıkalın adında bir kızı olmuştur.
3.evliliği : 2004 yılında Tiyatro Sanatçısı Selçuk Soğukçay ile evlenmiştir.
4.evliliği : 14 Ocak 2007 tarihinde Kuyumcu Oğuz Türküsev ile evlenmiş, 3 yıl sonra 8 Aralık 2009 tarihinde boşanmıştır.
5.evliliği : 14 Şubat 2010’da imam nikahı ile ve Haziran 2011 tarihinde de belediye nikahıyla magazin muhabiri İbrahim Gugu ile evlenen ünlü sanatçı, Eylül 2011 tarihinde ayrılmıştır. 2011 yılının Kasım ayında tekrar bir araya gelmişlerdir. Bu evliliğinden 4 Temmuz 2012 doğumlu Liva ve 17 Ocak 2014 doğumlu Bera isminde bir oğlu vardır.

Niran Ünsal’ın Albümleri :

Haktan, Şarkılara Tutundum, Göçebe, İyi Niyetlerim, Sesler ve İzler, Bir Avaz Bir Saz, İnce Ayar, Ok, Aşkına Aşkım Var, Aşk ve Dediğim Dedik.

Helal Et isimli şarkı ile gönülleri fethetmiştir. Özellikle Giderim, Eyvallah, Haktan, Aklım Hep Sende, Beyaz Sevda, Ben Yine Kendimle, Aziz Dostum, Nasip Değilmiş, Sebebim ve Göçebe gibi eserler ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz