Haktan

1

Haktan Canevi ünlü sanatçı Niran Ünsal‘ın kardeşidir. Son dönemlerde sıkça ailevi meseleler nedeni ile gündeme gelen ünlü isim hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Haktan Kimdir? Nereli?

Sanatçı Haktan Canevi 1973 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiş, burcu Akrep’tir. Babası kanun sanatçısı Ahmet Canevi, annesi ise TRT sanatçısı ve keman virtüözü Nursal Canevi’dir. Küçük yaşlarda babasının kendisine aldığı gitar ile müziğe adım atan Haktan Canevi 7 yaşında TRT Çocuk Korosuna girmiş 9 yaşında ise annesi ile birlikte profesyonel olarak sahne almaya başlamıştır.

2006 yılında ilk albümü Yorumlar ile müzik severlerin karşısına çıkan başarılı ses albümünün ardından bir çok kanalda televizyon programlarında canlı yayında şarkılarını seslendirmiştir. 2013 yılında Müslüm Gürses’in anısına hazırlanmış olan Baba Şarkılar isimli albümde Bir Mana Var isimli şarkıyı seslendirmiştir. 2014 yılında Canevi’mden isimli maxi single albümünü dinleyiciler ile buluşturmuştur.

Günümüzde aktif olarak sahne çalışmalarını sürdüren sanatçı, Canevi Haktan’lı Geceler isimli sahne performansı ile müzik severlere keyifli dakikalar sunmaktadır. Nağmelerin imparatoru olarak adlandırılan ünlü sanatçı seslendirdiği eserlere kattığı kendi yorumu ile adeta her bir şarkıyı farklı farklı söyleyebilme yeteneğine sahiptir.

Kendisi gibi sanatçı Niran Ünsal kız kardeşidir. Nida Ünsal isminde bir kardeşi daha vardır oda abisi ve ablası gibi müzik kariyerini devam ettirmektedir. Usta sanatçı 2 evlilik gerçekleştirmiş ve bir oğlu vardır. Günümüzde evlilik hayatı İlknur Canevi ile sürmektedir.

Haktan Boyu, Kaç Kilosu:

Boyu 1.93 cm, kilosu ise 86’dır. Resmi instagram hesabını @haktan_canevi kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz