Nicole Faria

Nicole Faria Türkiye’de de sık sık ismi duyulan başarılı yabancı oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Şubat ayında Hindistan’ın Bangalore şehrinde dünyaya gelen güzel oyuncu Faria’nın boyu 1.76 cm, burcu ise .. Anita Faria ve Ian Faria çiftinin kızı olan güzel oyuncu’nun Craig Faria isminde bir de kardeşi vardır. Hint asıllı oyuncu 2010 senesinde katıldığı Miss Earth yarışmasını kazanarak ismini duyurmuştur. Ayrıca bu yarışmayı kazanan ilk Hint’li kadın ünvanını da elde eden isim olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini ise 2014 senesinde rol aldığı Yaariyan isimli Hint filmi ile gerçekleştirmiştir. Türkiye’de ise rol aldığı Bir Baba Hindu isimli sinema filmi ile adından uzun süre söz ettirmiştir. Bir Baba Hindu isimli sinema filmi bilindiği üzere Sermiyan Midyat tarafından kaleme alınmış ve yazılmıştır. Güzel oyuncu filmde başrol oyuncu olarak rol almıştır.

Babası motivasyon konuşmacısı ve kurumsal eğitmen’dir. Kardeşi Craig gayrimenkul işleri ile ilgilenmektedir. Eğitimini doğup büyüdüğü şehir Bangalore’de Sophia Lisesi ardından, Mesih Koleji, PUC ve Bangalore Üniversitesi’ndeki bağlı bir kolej olan Mount Carmel Koleji’nden BA yaparak tamamlamıştır.

Nicole Faria Evli mi? eşi kim?

2020 yılının ocak ayında 5 seneden fazladır birlikte olduğu Rohan Powar ile evlenmiştir. Sık sık sosyal medya hesaplarından da eşi ile birlikte mutluluğunu gözler önüne sermekte ve takipçileri ile paylaşmaktadır. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Nicole Faria’nın günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 67,1bin civarındadır.

Modellik kariyeri;

Vietnam, Nha Trang, Vietnam’da Miss Earth 2010’u kazandıktan sonra 2010 yılının Aralık ayında Tayland’a gitmiştir. Ülkesine döndükten sonra 2011 yılının Ocak ayında Times’ın 2010 yılında en güzel 50 Kadını listesinde 10. sırada yer almıştır. 2011’de yine ülkesinde en çok konuşulan ve izlenen televizyon programlarından birisine katılarak dikkatleri üzerine çekmiş, yine aynı yıl Bangalore’de düzenlenen Let’s Design’ın üreticisi olan Cotton Council International tarafından düzenlenen moda şovunda yürümüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz