Sermiyan Midyat

Sermiyan Midyat oyunculuk dünyasının sevilen isimlerindendir. Başarılı projeleri ile adını hafızalara kazıyan ünlü oyuncu hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sermiyan Midyat Kimdir? Nereli?

1974 yılının Aralık ayında Ankara, Çankaya’da doğumludur. 7 sene Ankara’da sürdürmüş ardından ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmışlardır. Tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol alan ünlü oyuncu’nun anne ve babası Kürt kökenlidir. İsminin anlamı aşiret reisi demek olan oyuncu’nun annesinin ismi Nimet, babasının ise Adnan Midyat’tır. Serhat, Evin ve Türkan isimlerinde 3 kardeşi olan usta oyuncu baba tarafından aslen Mardin’lidir. Türkiye’nin ilk kadın Belediye Başkanı olan Zekiye Ekmen Midyat Sermiyan Midyat’ın Babaanne’sidir.

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nde eğitim görürken 3. senesinde İşletme Fakültesine geçiş yapmış ve İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 1.5 yıl kadar yaşantısını New York’ta sürdürmüştür. Bir kaç röportaj’da tek eşliliğine inanmadığını dile getirmiştir. Bekar olan Sermiyan Midyat oyuncu kimliğinin yanı sıra stand up gösterileri ile de büyük beğeni kazanmıştır. Sermiyan Midnight adlı Stand-up gösterisi ile uzun süre sahne almıştır.

Oyunculuk kariyeri:

2017 yılında Ay Lav Yu Tuu isimli sinema filminin hem yönetmenliğini hemde senaristliğini üstlenmiştir.

Bugüne kadar Bizim Otel, Kuzenlerim, Şöhret Kebapçısı, Şarkılar Seni Söyler, Biz Boşanıyoruz, Gece Yürüyüşü, Emret Komutanım, Sıla, Hanımeli Sokağı, Kalbim Seni Seçti, Hükümet Kadın, Anasının Oğlu ve Analı Oğullu gibi bir çok projede rol almıştır.

Sermiyan Midyat Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.86 cm, kilosu 85, burcu ise yay’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 46’dır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. @sermiyanm olarak kullandığı instagram hesabında günümüz itibariyle 109bin civarında takipçisi bulunuyor. Son dönemde Youtube video kanalı ile de paylaşımlarını sürdürmektedir. En son Kanal İstanbul göndermeli Sedat Peker videosu ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz