Naz Öngen

0

Naz Öngen rol aldığı Kısmet, Terzi ve Yargı gibi diziler ile tanınmıştır. Genç isim hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Naz Öngen Kimdir?

Naz Öngen tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Aynı zamanda Mimarlık okumuştur. Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunu’dur. Güzel oyuncu üniversite eğitimi öncesi başladığı tiyatro ile üniversite dönemindede yakından ilgilenmiştir.

Oyunculuk kariyerine profesyonel olarak 2007 yılında başlayan Öngen, ilk dizi oyunculuk deneyimini ise Sevda Tepesi isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Sevda Tepesi adlı dizinin ardından Aşkın Tarifi, Yargı ve Terzi adlı dizilerde rol almıştır.
naz ongen3
En son 2023 senesinde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kısmet adlı dizi için kamera karşısına geçmiş ve dizide Nilüfer (Değer Soysal Alp) ‘in yan dükkanında çalışan Fidan karakterini canlandırmıştır.

Kısmet dizisi oyuncuları Cem Gelinoğlu, Lale Mansur, Özge Özacar, Cenan Adıgüzel, Ece Yaşar, Yeliz Şar, Zeynep Kankonde, Erdal Küçükkömürcü, Kerem Kupacı, Arif Pişkin, Serdar Orçin, Neşe Baykent, Göktuğ Yıldırım, Sezer Koç, Serhan Ernak, Deniz Gürkan, Gökçe Şen ve Nebi Tolga Yılmaz gibi isimlerden olmuştur.

Naz Öngen Nereli?

Naz Öngen aslen Samsun’ludur.

Naz Öngen Kaç Yaşında?

Naz Öngen 26 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Şubat 1998, burcu ise balık’tır.

Oynadığı Sinema ve Diziler

2023 – Kısmet (Fidan) (2023)
2023 – Terzi (2023)
2021 – Yargı (2021)
2021 – Aşkın Tarifi (2021)
2021 – Sevda Tepesi (Naz) (2021)

Resmi instagram hesabı @nazongen ‘dir.
naz ongen4 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz