Naz Dej

Naz Dej hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, yaşadığı yer, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel isim Naz Dej aslen Azerbaycan’lıdır, günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte Azerbaycan’da sürdürmektedir. Kendisinden büyük bir ablası vardır. Odlar Yurdu Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Çok küçük yaşlardan itibaren profesyonel olarak müzikle uğraşmaya başlamıştır. Henüz 6 yaşında iken ilk kez sahneye çıkmış, 11 sene piyano eğitimi, 3 yıl da dans eğitimi almıştır. Ayrıca vokal ve muğam eğitimleri de almıştır.


Eğitim aldığı dönemlerde orkestralar eşliğinde sahne alan genç isim, 16 yaşında “Azerbeycanın Sesi” adlı yarışmasına katılmış ve en başarılı, yarışmanın unutulmaz ismi olmuş ve ülkesinde popülerlik kazanmıştır. kısa sürede Azerbaycan’da en önde olan televizyon programlarına konuk olmuştur. Kendisine ait 8 bestesi ile besteci kimliğini de gözler önüne seren güzel isim, geçmiş dönemde çıkardığı Azeri Mashup isimli klip ile ülkesinde bomba etkisi yaratmış, çok kısa bir zamanda 15 000 000+ tıklama kazanmıştır.

Naz Dej O ses Türkiye macerası;

Türkiye’de ise müzik severler tarafından 22 yaşında iken katıldığı O Ses Türkiye isimli şarkı yarışması ile tanınmıştır. Yarışmada 3 jüri üyesini döndürmeyi başaran Nez Dej yarışmada jürilerden Murat Boz‘u seçmiştir. Murat Boz’un takımında yarı finale kadar yükselmeyi başarmış, ancak yarı finalde yarışmaya veda etmiştir. Günümüzde ise kendi çapında hazırladığı ve müzik severler ile paylaştığı Cover video’ları ile dikkatleri üzerine çeken Dej, 1 000 000 civarında izlenme sayılarına sahiptir.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 3.1mn civarındadır.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz