Mustafa Konak

Mustafa Konak Kanal D ekranlarında yayınlanan O Kız isimli diziye Yusuf karakteri ile dahil olmuştur. Minik oyuncu hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mustafa Konak Kimdir?

Mustafa Konak oyuncu olarak rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Minik oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini İstanbullu Gelin isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Özellikle Fatma isimli dizide Fatma’nın Otizm’li oğlu Oğuz karakteri ile diziye olan ilgiyi üst noktaya taşımıştır. Dizinin ardından kendisi için şahane bir oyunculuk, gözlerinle bile çocuğu yansıttın bize, minik yürekli büyük oyuncu, harikaydın önünde saygıyla eğiliyorum gibi bir çok övgü ile bahsedilmiştir.

Mustafa Konak Boyu, Kaç Yaşında?

Mustafa Konak 10 yaşında ve 1.50 boyundadır. Doğum tarihi 8 Kasım 2012, burcu ise akrep’tir.

İstanbul’da dünyaya gelen minik isim eğitiminin yanı sıra oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Bir çok kaynakta 22 Ağustos 2011 tarihinde Ankara’da doğduğu belirtilmektedir. İMDB biyografi verilerine göre 2012 İstanbul doğumludur. Resmi instagram hesabında İMDB link’i bulunması ise bu bilgilerin de teyit edilmiş olması anlamını taşımaktadır.

Bugüne kadar bir çok kez yılın çocuk oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. Sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır.
mustafa konak 1 jpg

Mustafa Konak Oynadığı Diziler, Filmler:

Mustafa Konak 2022 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan O Kız isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Erkan Petekkaya, Dilin Döğer, Sezin Akbaşoğulları, Ayten Uncuoğlu, Orhan Kılıç, Asiye Dinçsoy, Zeynep Sönmez ve Münire Apaydın gibi isimler de rol almıştır.

Bandırma Füze Kulübü
İç Bahçe (iso)
Masal Şatosu: Sihirli Misafir
O Kız (Yusuf)
Kırmızı Oda (Aliş)
İçimdeki Kahraman (Küçük Kahraman)
Kimya
Fatma (Oğuz)
Saygı (Ercüment Cozer çocukluğu)
Kimse Bilmez (Keremcem’in oğlu)
Arka Sokaklar
İstanbullu Gelin
Arif V 216

Minik oyuncu resmi instagram hesabını @mustafakonakofficial ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 12bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz