Erkan Petekkaya

Erkan Petekkaya Kırmızı Oda Delikanlı Sadi karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Televizyon dünyasında ekran severler tarafından kamera şakaralı ile tanınmıştır. Daha sonra tüm Türkiye onu rol aldığı bir çok dizinin başrol oyuncusu olarak bağrına basmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Erkan Petekkaya Kimdir? Nereli?

1970 yılının Aralık ayında dünyaya gelen başarılı oyuncunun çocukluk yılları, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda geçmiştir. Karamancı İlköğretim ardından Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi’ni bitirmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim görmüştür. Annesinin ismi Şerife Petekkaya, babasının ismi ise Akın Petekkaya’dır. Elazığ doğumlu usta oyuncu, baba tarafından aslen Diyarbakır’lıdır. 1994 senesinde televizyon ekranlarında kamera şakaları ile yer almıştır. Daha sonra bir çok sinema ve dizide rol almış, günümüze kadar başarılı kariyerini sürdürmüştür.

Erkan Petekkaya Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.89 cm, kilosu 78, burcu ise yay’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 50’dir. Resmi instagram hesabı @erkanpetekkaya ‘nın günümüz itibariyle takipçi sayısı 1,4milyon civarındadır.

Evli mi? eşi kim? çocukları:

2003 senesinde Didem Hanım ile evlenen başarılı oyuncunun bu evliliğinden 2004 doğumlu Cem Cano isminde bir oğlu vardır.

Erkan Petekkaya Hakkında Gerçekler:

En fazla merak edilen sorulardan bir tanesi ne kadar kazanıyor?
Bu sorunun cevabına 2016 yılında Nurgül Yeşilçay‘ın bir açıklamasında ünlü oyuncunun aylık 450 Bin TL kazandığı yer almıştır. 2018 yılında ise Erkan Petekkaya soruyu güncellemiş artık daha fazla kazanıyor demiştir.
Kazandığı para ile ileriye ve ailesine dönük yatırım yaptığını dile getirmiştir. Ancak kazandığının yarısını da dağıtmakta ve oldukça cömert bir isimdir.
Çok canı yandığında, kendisine büyük haksızlık yapıldığında, kariyeri, ekmeği ve aile hayatı ile oynaya kalktığında öfkesini kontrol edemediği zamanlar olduğunu belirtmiştir.
Hiç bir zaman alkolik olmadığını aktaran yakışıklı oyuncu, herkes kadar içki içtiğini söylemiştir. Ancak buna rağmen içmemek içinde elinden geleni yapmıştır.

Oynadığı Diziler:

Aynalı Tahir (Kadir Arslan), Güzel Günler, Aşkına Eşkiya (Sadocan), Taşkan Kalp (İsmail), Japonyalı Gelin, Serseri (Bülent), Bedel, Köpek (Yılmaz). Sessiz Fırtına, Son Bahar (Galip), Hanımın Çiftliği, Öyle Bir Geçer Zaman ki (Ali), Hanımeli Sokağı, Dila Hanım (Rıza Bey), Paramparça (Cihan), Baba, Kayıtdışı, Vurgun (Kemal Vardar), Sevgili Geçmiş, Gel Dese Aşk ve Kırmızı Oda (Delikanlı Sadi).

Ayrıca Kolpaçino, Kapan, Deliler Fatih’in Fermanı, Hayati Tehlike, Yeni Dünya gibi bir çok sinema filminde de rol almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz